Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Zdrowie Fundacja ostrzega – niewłaściwe inhalatory narażają życie astmatyków
Fundacja ostrzega – niewłaściwe inhalatory narażają życie astmatyków
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Dziesiątki tysięcy chorujących na astmę mieszkańców Wielkiej Brytanii narażonych jest na niebezpieczny dla życia atak astmy, ponieważ przepisano im niewłaściwy inhalator – ostrzega fundacja Asthma UK.

Eksperci ostrzegają, że 22 tys. chorych, w tym 2 tys. dzieci posiada niewłaściwie przepisany długoterminowy inhalator uśmierzający. W Stanach Zjednoczonych posiada on specjalne oznaczenie informujące o tym, że używany nieodpowiednio, jest niebezpieczny.

Organizacja podaje, że uśmierzający inhalator prawidłowo powinien być przepisywany wraz ze steroidowym inhalatorem zapobiegawczym, ponieważ ten pierwszy wprawdzie udrażnia drogi oddechowe, ale nie leczy zapalenia. Z tego powodu chorzy są bardziej narażeni na to, że pyłki i zanieczyszczenia wywołają u nich groźny atak.

Pacjenci powinni, zatem sprawdzić, czy używają inhalatora zawierającego jedyny składnik aktywny salmeterol, formoterol lub bromek tiotropium. Jeśli tak, a nie posiadają dodatkowego urządzenia ze steroidami, muszą natychmiast skontaktować się ze swoim lekarzem.

Dane zebrane od ponad pięciuset przychodni wykazały również, że niemal 100 tys. chorujących na astmę zbyt często przepisuje się krótkoterminowe inhalatory, co nie jest zgodne z wytycznymi i także naraża ich na komplikacje zdrowotne.
wtorek, 16 czerwca 2015 08:11
 Czytaj poprzedni artykuł:
W ciągu weekendu zniszczono czternaście budek telefonicznych w Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
Pięć osób z Walsall oskarżonych o przestępstwa związane z terroryzmem