Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Zdrowie Otyli zasiłkowicze powinni uczęszczać na kursy odchudzające
Otyli zasiłkowicze powinni uczęszczać na kursy odchudzające
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Osoby mające ciężką nadwagę powinny zostać zmuszone do uczęszczania na zdrowotne spotkania, które mogłyby im pomóc wrócić na rynek pracy – wynika z najnowszego raportu przygotowanego na zlecenie rządu.

Długo oczekiwany dokument rekomenduje otyłym ludziom żyjącym z zasiłków obowiązkowe wizyty u lekarzy lub pielęgniarek. Spotkania miałyby pomóc m.in. w utracie zbędnych kilogramów.

Badanie przeprowadzone przez Carol Black z Departamentu ds. Pracy i Emerytur nie wykazało żadnego bezpośredniego połączenia pomiędzy otyłością, a bezrobociem. W raporcie zawarto jednak ostrzeżenie, że niektórzy pracodawcy niechętnie przyjmują kandydatów z nadwagą. Szczególnie niski poziom zatrudnienia jest wśród otyłych kobiet.

Carol Black zachęca ministrów, aby w niektórych regionach kraju przeprowadzić program pilotażowy zmuszający osoby pobierające określone zasiłki do uczęszczania na wizyty, podczas których można by przedyskutować ich sytuację, ograniczenia w dostępnie do rynku pracy i możliwości ich obejścia.
środa, 07 grudnia 2016 13:23
 Czytaj poprzedni artykuł:
Brutalni złodzieje ukradli 24-latce z Shirley samochód spod jej domu
  Czytaj następny artykuł:
Polak, który znęcał się na tle seksualnym nad 13-latką skazany na więzienie