Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Zdrowie NHS chce oszczędzać – GP nie będą mogli przepisywać recept na powszechnie dostępne leki
NHS chce oszczędzać – GP nie będą mogli przepisywać recept na powszechnie dostępne leki
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Lekarze zatrudnieni przez NHS przestaną przepisywać pacjentom m.in. szczepionki przyjmowane przed podróżami do innych krajów, bezglutenowe jedzenie oraz niektóre, powszechnie dostępne lekarstwa. Wszystko po to, aby ratować nadwyrężony budżet służby zdrowia.

Dyrektor generalny NHS England Simon Stevens ogłosił zmiany podczas wywiadu udzielonego gazecie „Daily Mail”. Przedstawił ze szczegółami wszystkie wysiłki ponoszone przez fundusz w celu usprawnienia jego działania tak, aby zaoszczędzone pieniądze można było przeznaczać na rozwój nowych, obiecujących terapii pomocnych w leczeniu różnych chorób.

W przyszłym miesiącu NHS England rozpocznie przegląd dziesięciu lekarstw, które są nieefektywne, niepotrzebne, niebezpieczne, a wypisywanie na nie recept jest niewłaściwe i generuje rocznie koszty w wysokości 128 mln funtów. Następnie należy się spodziewać, że Departament Zdrowia przedstawi nowe wytyczne dla GP mówiące o tym, czego nie należy przepisywać.

Lekarze nie będą mogli dawać recept na lekarstwa na rozstrój pokarmowy, kaszel, chorobę lokomocyjną, hemoroidy oraz na kwasy omega 3, olej rybny, środek przeciwbólowy fentanyl, plastry z lidokainą, tabletki na nadciśnienie doxazosin MR i tadalafil – środek używany przy zaburzeniach erekcji.

Roczny budżet NHS wynosi 120 mld funtów.
wtorek, 28 marca 2017 11:26
 Czytaj poprzedni artykuł:
Nowa jednofuntówka już w obiegu
  Czytaj następny artykuł:
Birmingham wśród miast, w których właściciele restauracji i barów nie dbają o warunki sanitarne