Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Great Barr

Great Barr jest dużym obszarem na granicy z West Bromwich i Walsall. Obszar ten był historycznie włączony do Staffordshire. "Barr" oznacza "wzgórze", nazwa odnosi się do pobliskiego wzniesienia Barr Beacon.

Great Barr znajdował się na obszarach wiejskich w południowym Staffordshire, na granicy z Warwickshire. Po pierwszej wojnie światowej rozpoczęto budowę prywatnych i komunalnych mieszkań. Do wybuchu II wojny światowej w 1939 roku, Great Barr był obszarem z domkami willowymi z dobrym dojazdem do West Bromwich, Walsall i Birmingham.

Na Great Barr wiele zabytków jest zniszczonych i nie są one otwarte dla zwiedzających. Zabytkowe Bishop Asbury Cottage, gdzie Francis Asbury był pierwszym amerykańskim biskupem metodystom, jest otwarte tylko dla wizyt grupowych. Great Barr Hall jest uznany zabytkowym budynkiem II stopnia, niestety nie jest otwarty dla zwiedzających. W parku Red House Park stoi zabytkowy budynek The Red House, obelisk wzniesiony ku pamięci księżnej Charlotte, która zmarła podczas porodu, w listopadzie 1817 roku.  The Red House nie jest obecnie otwarty dla zwiedzających.

Na Great Barr znajduje się Birmingham Metropolitan College, pierwotnie był to budynek Brooklyn Technical College.

Centrum handlowe Great Barr skupia się na ruchliwym skrzyżowaniu dróg A34 i A4041. W okolicy znajduje się duży Great Barr Park oraz pole golfowe.

W styczniu 1992 roku w prasie i telewizji było głośno o tym rejonie w sprawie uprowadzenia agentki nieruchomości Stephanie Slater przez Michaela Sams, z jej domu przy Turnberry Road. Sams żądał okupu w wysokości 175000 funtów, przetrzymywał swoja ofiarę przez osiem dni. Po otrzymaniu okupu wypuścił panią Slater i trzy tygodnie później został aresztowany i skazany na dożywocie za porwanie kobiety i zamordowanie prostytutki z Leeds.

Opinie użytkowników

Przeciętna ocena wystawiona przez 1 użytkownika(ów)

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać opinię.
Ocena ogólna: 
 
4.7
Bezpieczeństwo:
 
5.0   (1)
Czystość:
 
5.0   (1)
Lokalizacja:
 
5.0   (1)
Usługi i handel:
 
4.0   (1)
Komunikacja:
 
4.0   (1)
Parki i rekreacja:
 
5.0   (1)
 
 

!!!

Ocena ogólna: 
 
4.7
Bezpieczeństwo:
 
5.0
Czystość:
 
5.0
Lokalizacja:
 
5.0
Usługi i handel:
 
4.0
Komunikacja:
 
4.0
Parki i rekreacja:
 
5.0
Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna?
Yes No
Recenzent: cukierka1
Sierpień 22, 2013
Top 50 Recenzent
Zobacz wsyzstkie moje opinie
Raportuj tę opinię
 
4 z 4 użytkowników uznało tę opinię za pomocną

Bardzo przyjemne miejsce do zycia. Ciesze sie ze to akurat tutaj wynajelam mieszkanie. Czysto, spokojnie...