Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Perry Barr

Perry Barr leży w północnej części Birmingham. "Perry" oznacza małe i pochodzi od łacińskiego parva, Barr oznacza "wzgórze". Nazwa prawdopodobnie odnosi się do sąsiedniej dzielnicy Great Barr i do najwyższego wzniesienia w okolicy Barr Beacon.

W 1874 roku na Perry Barr stworzono instytut w oparciu o model Birmingham i Midland Institute. Perry Barr zostało miejską dzielnicą w Staffordshire w1894 roku, w 1928 roku został włączony do Birmingham, a w 1974 roku stał się częścią West Midlands.

W 1920 roku Oscar Deutsch otworzył tam swoje pierwsze w historii kino Odeon. Obecnie w budynku znajduję się centrum konferencyjne oraz sala do bingo. W 1874 roku otwarto bibliotekę Birchfield Community Library. Na początku 2007 r. zniszczony i zaniedbany budynek biblioteki został rozebrany. Inną biblioteką w okolicy jest Tower Hill Library.

Perry Barr Stadium na Aldridge Road, w 1920 roku był gospodarzem wyścigów chartów, oraz Birmingham Brummies speedway. Stadion został przebudowany w 2004 roku, znajduje się tam około 50 000 miejsc siedzących. Na terenie byłego Perry Hall jest obecnie Perry Hall Park. Perry Park był gospodarzem Birmingham Carnival w 2005 roku.

Aston Technical College (później North Birmingham Technical College) przeniósł się do nowego miejsca w Perry Barr w roku 1960, a w 1971 roku został włączony do Birmingham Polytechnic (obecnie Birmingham City University). Dwa budynki kolegium istnieją, jako część uczelni City North Campus, wokół którego skupia się kilka pubów i klubów.

Perry Barr słynie z dużego centrum handlowego One Stop Shopping Centre. Zbudowany na początku lat 1990, w miejsce wcześniejszego centrum handlowego. Perry Barr jest zamieszkiwany przede wszystkim przez mniejszości etniczne z niewielkim odsetkiem white british, jest on również domem dla wielu Polaków. Drogi główne tego okręgu obejmują autostrady M6 i A34.

Zobacz więcej zdjęć

Opinie użytkowników

Brak opinii użytkowników dla tej pozycji.

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać opinię.