Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Szybko, łatwo i za darmo

+ Dodaj ogłoszenie

bham.pl Mieszkam Tu Sutton Coldfield

Sutton Coldfield

Sutton Coldfield to małe miasto, które znajduje się ok. 13 km na północny  wschód od centrum Birmingham.  Miasto jest historycznie połączone z brytyjską rodziną królewską, w latach, kiedy było jeszcze gminą otrzymało tytuł Królewskiego Miasta. W 1974 r., Sutton Coldfield stał się częścią okręgu West Midlands. Obszar Sutton Coldfield obejmuje: Boldmere, Falcon Lodge, Four Oaks, Little Aston, Mere Green, Roughley, Walmley, Wylde Green.

Pożar w Sutton parku w 1926 roku ujawnił wiele dowodów na zamieszkiwanie tych okolic przez Rzymian. Okolice Streetly Lane i Well Rowton są źródłem wielu odkryć archeologicznych. Obecność Rzymian na tym obszarze jest najbardziej widoczna w Sutton Park, gdzie zachował się fragment Icknield Street. 

Po wycofaniu Rzymian z Wielkiej Brytanii, obszar Sutton Coldfield był dworkiem z niezabudowaną częścią ziemi Anglo Saxon w królestwie Mercji. Znany, jako Southun lub Sutton, czyli miejsce położone na południe. "Coldfield" oznacza obszar lądu za wzgórzem, które jest narażone na warunki pogodowe.  W 1242 roku dwór został przekazany do Ela Longespee i został nazwany Sutton-in-Coldfield.

W XV wieku Sutton Coldfield był ważnym punktem wojskowym, stał się głównym miejscem szkoleń dla angielskich żołnierzy w czasie wojen między Anglią i Francją.  Na początku XVI wieku, miasto zostało zniszczone w wyniku War of the Roses, około 1510 roku dwór został zburzony. Do jego odbudowy znacząco przyczynił się biskup John Vesey. Założył gimnazjum, wybudował kościół, domy dla ubogich oraz czynnie uczestniczył w ochronie terenów zielonych przed zabudową, w tym Sutton Parku. W tym okresie Sutton bardzo szybko się rozwijało. Powstawały nowe fabryki, młyny, osiedla domów. Istotnym czynnikiem gospodarki miasta była produkcja szpadli, trzonków od łopat, bagnetów i siekier.

W XVII i XVIII wieku nastąpił wielki rozwój przemysłu, wielu mieszkańców odczuło poprawę jakości życia.  Wielu bogatych przemysłowców zaczęło się osiedlać w tym rejonie, uważając Sutton Coldfield za odpowiednie miejsce na ich domy, z dala od zanieczyszczonego Birmingham.

W XIX wieku podróż między Birmingham i Sutton Coldfield odbywała się bryczką i trwała około 80 minut. W 1859 r. podpisano ustawę na budowę linii kolejowej łączącej Birmingham z Sutton Coldfield przez Erdington. Budowa rozpoczęła się w 1860 roku, a 2 lata później zakończona. W 1879 roku otwarto koleją linie pomiędzy Wolverhampton i Walsall. Wielu mieszkańców wyrażało sprzeciw w sprawie tej budowy, gdyż plan przewidywał, że linia zostanie poprowadzona przez Sutton Park.

Dzięki kolei Sutton Coldfield zyskało popularność, jako miejsce idealne na jednodniowe wycieczki i pikniki dla mieszkańców Birmingham, uciekających przed zanieczyszczeniem miasta do pięknego Sutton Park.
Podczas II wojny światowej w Sutton Park i w Walmley wybudowano obozy dla jeńców wojennych, trzymano tam więźniów niemieckich i włoskich.  Po zakończeniu wojny Sutton został bardzo przebudowany. Wybudowano centrum handlowe, szereg szkół i kościołów.

Sutton Coldfield jest uważany za jedno z najbardziej prestiżowych lokalizacji w okolicach Birmingham, a nawet w obszarze Środkowej Anglii. W 2007 roku firma Mouseprice.com przeprowadziła ranking, w którym dwie ulice z Sutton Coldfield znalazły się wśród 20 najdroższych ulic w całej Wielkiej Brytanii. W Sutton Coldfield znajduje się wiele obiektów sportowych, baseny, ścieżki lekkoatletyczne. Golf jest głównym sportem w mieście, otwarto tam wiele klubów i pól golfowych.


Opinie użytkowników

Przeciętna ocena wystawiona przez 3 użytkownika(ów)

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać opinię.
Ocena ogólna: 
 
4.5
Bezpieczeństwo:
 
5.0   (3)
Czystość:
 
5.0   (3)
Lokalizacja:
 
3.3   (3)
Usługi i handel:
 
4.3   (3)
Komunikacja:
 
4.3   (3)
Parki i rekreacja:
 
5.0   (3)
 
 

Bardzo miła, biała i bezpieczna dzielnica.

Ocena ogólna: 
 
4.5
Bezpieczeństwo:
 
5.0
Czystość:
 
5.0
Lokalizacja:
 
4.0
Usługi i handel:
 
4.0
Komunikacja:
 
4.0
Parki i rekreacja:
 
5.0
Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna?
Yes No
1 z 1 użytkowników uznało tę opinię za pomocną

Mieszkam tu już 7 lat i jestem zadowolony.Bardzo dobre sąsiedztwo- głównie kulturalni ludzie na poziomie.Bardzo bezpiecznie- nie obawiam się wyjść po zmroku.Dzięki zaporowym cenom lokali dzielnica wolna jest od jakichkolwiek mętów społecznych i patologii.Cenię sobie bliskość parku oraz ogólnie dużą ilość zieleni w centrum.Dużo miłych i przytulnych sklepików i kawiarenek.Serdecznie polecam.

 

spokojna dzielnica

Ocena ogólna: 
 
4.5
Bezpieczeństwo:
 
5.0
Czystość:
 
5.0
Lokalizacja:
 
3.0
Usługi i handel:
 
4.0
Komunikacja:
 
5.0
Parki i rekreacja:
 
5.0
Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna?
Yes No
1 z 1 użytkowników uznało tę opinię za pomocną

Bardzo fajna dzielnica. Spokoj i cisza, bardzo dobrze mi sie tam mieszkalo. Oprucz tego czysto i jest to jedna z niewielu dzielnic na krorej czuje sie jak w Anglii a nie jak w Pakistanie.
Niestety ciezko tu z polskimi sklepami i troche daleko wszedzie ale polecam.

 

Polecam

Ocena ogólna: 
 
4.5
Bezpieczeństwo:
 
5.0
Czystość:
 
5.0
Lokalizacja:
 
3.0
Usługi i handel:
 
5.0
Komunikacja:
 
4.0
Parki i rekreacja:
 
5.0
Czy ta opinia była dla Ciebie pomocna?
Yes No
4 z 4 użytkowników uznało tę opinię za pomocną

Według mnie najlepsze miejsce do życia w West Midlands. Moje zdanie podziela chyba sporo osób, gdyż ceny mieszkań i wynajmu są tam jednymi z najwyższych.

 
 
 Czytaj poprzedni artykuł:
Sparkhill
  Czytaj następny artykuł:
West Bromwich