Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Opinie Dzielnice
Najlepiej oceniane     Najczęściej oceniane     Popularne

 
Solihull
Solihull jest częścią aglomeracji West Midlands i znajduje się ok. 14,5 km na południowy wschód od centrum Birmingham.  Jest to największe miasto i ośrodek administracyjny, które tworzy Metropolitan Borough of Solihull. Dawniej część Warwickshire, Solihull jest jednym z najbardziej zamożnych miast w środkowej Anglii.
 
 
Moseley
Moseley znajduje się 3 km na południe od centrum miasta. Dzielnica ta słynie przede wszystkim z pubów i restauracji. W okolicy znajduje się również wiele butików i małych sklepików. Na Moseley bardzo często odbywają się jarmarki oraz ryneczki, na których można kupić produkty pochodzące z ekologicznych farm. Bliskość Moseley Park oraz Cannon Hill Park jest wilekim atutem tej dzielnicy.
 
 
Great Barr jest dużym obszarem na granicy z West Bromwich i Walsall. Obszar ten był historycznie włączony do Staffordshire. "Barr" oznacza "wzgórze", nazwa odnosi się do pobliskiego wzniesienia Barr Beacon. Great Barr znajdował się na obszarach wiejskich w południowym Staffordshire, na granicy z Warwickshire. Po pierwszej wojnie światowej rozpoczęto budowę prywatnych i komunalnych mieszkań. Do wybuchu II wojny światowej w 1939 roku, Great Barr był obszarem z domkami willowymi z dobrym dojazdem do West Bromwich, Walsall i Birmingham.
 
 
Stechford
Historia powstania Stechford jest bardzo nie jasna, nie ma, bowiem nigdzie dokładnych informacji zapisanych na ten temat. Jego najstarsze części znajdują sie wokół Station Road i Flaxleye Farm. Pierwsza wzmianka na temat gospodarstwa rolnego, które mieściło sie przy obecnej 143 Flaxley Road, odnotowano w 1218 roku. Nazwa Stechford pochodzi od słowa Stich lub Stitch, dopływu miejscowej rzeki Cole.
 
 
Sutton Coldfield
Sutton Coldfield to małe miasto, które znajduje się ok. 13 km na północny  wschód od centrum Birmingham.  Miasto jest historycznie połączone z brytyjską rodziną królewską, w latach, kiedy było jeszcze gminą otrzymało tytuł Królewskiego Miasta. W 1974 r., Sutton Coldfield stał się częścią okręgu West Midlands. Obszar Sutton Coldfield obejmuje: Boldmere, Falcon Lodge, Four Oaks, Little Aston, Mere Green, Roughley, Walmley, Wylde Green.
 
 
Northfield jest dzielnicą w południowo-zachodnim Birmingham. Jest to również okręg zarządzany przez własny komitet dzielnicowy. Okręg obejmuje Northfield, Kings Norton, Longbridge i Weoley. Northfield był saksońską osadą w północnym Worcestershire, która w 1086 stała się częścią ziem Williama Fitz-Ansculf, rycerza Norman. W 1900 roku Northfield było wsią, do Birmingham zostało włączone w 1919 roku. Pierwotnie nosiło nazwę Nordfeld. Northfield było znane z fabryki gwoździ oraz dużej liczby młynów na rzeką Rea.
 
 
Kings Heath
Rozwój Kings Heath zasadniczo zaczął się w XVIII wieku. Kings Heath było częścią Royal Manor of Kings Norton. Jak sama nazwa wskazuje, to wrzosowiska oraz las. Kings Heath słynął z handlu drewna i cegły. W XIX wieku wielu bogatych przemysłowców i biznesmenów kupiło gospodarstwa i grunty w Kings Heath
 
 
Selly Oak to dzielnica w południowo-zachodniej części Birmingham. Selly Oak było wcześniej nazywane Escelie. Wyraz Selly pochodzi od "scelf-lei" lub” shelf-meadow”, tłumaczone, jako pastwisko lub łąka. Słowo Oak pochodzi od drzewa dębu, które niegdyś rosło na skrzyżowaniu Bristol Road i Oak Tree Lane / Harborne Lane. Jest to centralne miejsce dzielnicy, powszechnie bardzo znane. Drzewo zostało ścięte w 1909 roku ze względu na bezpieczeństwo pobliskich domów. Nazwa może też pochodzić od imienia wiedźmy „Sarah” lub „Sally”, która kiedyś mieszkała w domu nieopodal dębu.
 
 
Acocks Green
Acocks Green jest południową dzielnicą Birmingham. Jej nazwa pochodzi od rodziny Acock, która w 1370 roku wybudowała duży dom w tym okręgu. Dawniej nazwę dzielnicy “Acock’s Green” pisało sie z apostrofem, obecnie jest już to rzadko spotykane.
 
 
Edgbaston ma reputację jednej z najbogatszych dzielnic w Birmingham. W XIX wieku, obszar ten był pod kontrolą rodziny Calthorpe Gough, która nie zgadzała się na budowę fabryk i magazynów w tym rejonie. Pomimo, że centralna i południowa części dzielnicy pozostaje pozornie zamożna, są obszary, gdzie znajdują się mieszkania socjalne oraz domy podzielone na mieszkania i wynajmowane lokatorom.
 
 
Erdington
W czasach saksońskich Erdington było wsią, do 1066 roku należał do posiadłości Edwin, Earl of Mercia. Kingsbury Road i Chester Road były częścią ważnej sieci tras, handlu i przeżycia dla mieszkańców wsi. Erdington bardzo szybko się rozwinął, w połowie XVIII wieku mieszkało tu ponad 700 osób, było 40 gospodarstw rolnych, 96 domków, 2 kuźnie i sklep. Budowa kanału sprzyjała rozwojowi przemysłu a w dziewiętnastym wieku rozwój kolei spowodował wielki przyrost ludności do 9,262 w 1891.
 
 
West Bromwich
West Bromwich to miasto położone 8 km na północny zachód od Birmingham. Jest częścią Black Country i jest największym miastem w okręgu Sandwell. Nazwa West Bromwich oznacza "mała wioska na wrzosowisku z krzakiem”. Prawdopodobnie pierwotnie West Bromwich było częścią Handsworth.
 
 
Pierwotnie teren ten należał do Urban District, w 1894 roku, jako gmina miejska włączony został do hrabstwa Staffordshire. W 1907 roku stał się County Borough. W 1966 roku został połączony z dzielnicami Oldbury i Rowley Regis, tworząc nową County Borough of Warley. Ta z kolei wraz z West Bromwich w 1974 roku utworzyła Metropolitan Borough of Sandwell.
 
 
Aston
Aston po raz pierwszy zostało wymienione w Domesday Book w roku 1086 jako "Estone". Była to mała wieś z kościołem, tawerną i młynem. W 1837 roku wybudowano kolej Grand Junction Railway, stacja kolejowa w Aston zostało otwarta dopiero w 1854 roku. Odcinek z Aston do Sutton Coldfield i Lichfield otwarto później, stał się on częścią Cross-City Line. W 1903 roku Aston uzyskało status gminy miejskiej, a w 1911 roku zostało dołączone do Birmingham.
 
 
Small Heath jest zlokalizowane bardzo blisko centrum miasta, wokół A45 i Coventry Road, która stanowi część głównej trasy z Birmingham do Coventry. Duża liczba budynków, głównie domy w zabudowie szeregowej zostały wybudowane pod koniec XIX wieku i w przeciągu kilku dziesięcioleci stały się siedzibą wielu irlandzkich imigrantów. Po zakończeniu II wojny światowej, obszar ten przyciągnął jeszcze więcej imigrantów - głównie z Pakistanu i Indii.
 
 
Handsworth
Handsworth jest położony w północno - zachodniej części Birmingham. Nazwa Handsworth pochodzi od saksońskiego właściciela Hondes'a oraz z anglo-saksońskiego słowa „weorthing", które oznaczało gospodarstwo rolne lub posiadłość. Handsworth było częścią Staffordshire do 1911 r., kiedy to zostało wcielone do Birmingham.
 
 
Sparkhill wzięło swoją nazwę od małego strumienia, który przepływał przez Moseley do rzeki Cole w Small Heath. Jak nazwa wskazuje było to wzniesienie obok strumienia. W średniowieczu Sparkhill był zarządzany przez farmerską rodzinę Sparke. Sparkhill istniał, jako wieś aż do 1880 roku.