Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Rozrywka Ciekawe miejsca Muzeum Thinktank

Muzeum Thinktank

Muzeum nauki Thinktank ukazuję świat wokół nas oraz życie, jakie prowadzimy. Na czterech piętrach muzeum zgromadzono eksponaty oraz zbiory historyczne z wydarzeń, działań i życia, które nas otacza. Thinktank to nowy sposób patrzenia na przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Każdy obszar został zaprojektowany tak, aby ukazać wiedzę o życiu w taki sposób, aby było to zrozumiałe również dla dzieci.

Galeria przyszłości przybliża jak może wyglądać życie za kilkadziesiąt lat. W galerii przeszłości ukazane są rzeczy z przemysłowego dziedzictwa Birmingham. Natomiast w galerii natury zgromadzone są zwierzęta, rośliny i ptaki, a także skał, skamieniałości i minerały. Od 12 kwietnia 2014 roku otwarto studio animacji dla dzieci - Kids' City - gdzie każde dziecko może przenieśc się w dorosły świat i zostań, np. kierowcą karetki lub sprzedawcą warzyw. Przed budynkiem znajduje się ogród, w którym dzieci mogą poznać świat techniki, wynalazku i inżynierii.W budynku znajduję się również cyfrowe planetarium z systemem operacyjnym Digistar 3. To pierwsze wybudowane w Wielkiej Brytanii cyfrowe planetarium, otwarte 17 grudnia 2005. Dzięki technologii full dome (pełna kopuła 360 °) można wybrać się w bajeczną podróż do odległych zakątków wszechświata.

To nowe środowisko medialne umożliwia nawigację w trzech wymiarach w czasie rzeczywistym. Ruchomy obraz wypełniający całą kopułę może być generowany w czasie rzeczywistym przez prowadzącego pokaz lub odtworzony z wcześniej przygotowanych materiałów audiowizualnych, na które składają się animacje komputerowe, obrazy zarejestrowane kamerą wideo i grafika. Oprócz projekcji gwiazd odbywają się tam również pokazy, zajęcia z astronomii oraz wykłady.

Bilet wstępu: dorośli 12.25 GBP, dzieci (3-15 lat) 8.40 GBP, rodzinny 39 GBP.
Godziny otwarcia: od poniedziałku do niedzieli 10:00 – 17:00.


Zobacz więcej zdjęć

Thinktank
Millennium Point
Curzon Street
Birmingham
West Midlands
B4 7XG
Tel: 0121 2022222
http://www.thinktank.ac/

Opinie użytkowników

Brak opinii użytkowników dla tej pozycji.

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać opinię.
 
 
 
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Twycross Zoo
  Czytaj następny artykuł:
Tryfan