Wiadomości
30 tys. prób nielegalnego przedostania się z Calais do UK
Francuskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zarejestrowało 17867 prób przedostania się do odgrodzonej strefy znajdującej się wokół portu oraz kanału La Manche. Imigranci próbowali również wedrzeć się do ciężarówek zmierzających do Wielkiej Brytanii. Władze Francji odnotowały 12349 takich incydentów.
Dane te ujawniono niemal rok po zlikwidowaniu obozu dla nielegalnych imigrantów Dżungla. Pojawiły się obawy o to, że wkrótce w okolicach Calais może zostać wzniesione kolejne takie siedlisko.
Francuzi twierdzą, że obecnie w Calais przebywa zaledwie 350 imigrantów, jednak organizacje charytatywne tłumaczą, że jest ich przynajmniej dwa razy tyle. Skupieni w nieduże grupki śpią w lesie, zaledwie kilkaset metrów od miejsca, gdzie znajdowała się Dżungla, w której niegdyś mieszkało 10 tys. osób.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Kobieta zaatakowana nieznaną substancją w pobliżu sklepu Waitrose w Birmingham | Czytaj następny artykuł: Twierdził, że dziecko włożyło mu bombę do bagażu |
Gorące Tematy

Ryanair ogłasza nowe trasy z siedmiu lotnisk w Wielkiej Brytanii. Bilety…

Ambasada w Wielkiej Brytanii wydaje ważny komunikat dotyczący polskich p…

Nowe przepisy w Wielkiej Brytanii. Bez brytyjskiego paszportu możesz nie…

„Szkolna wojna” w Sutton Coldfield. Szkoły ostrzegają rodziców, policja …

Wielka Brytania. Duża sieć supermarketów ogłasza wycofanie popularnej ry…

Wielka Brytania: 8 kluczowych zmian finansowych w 2026 roku. Niższe rach…

Tajne kody w supermarketach w Wielkiej Brytanii. Te oznaczenia pomagają …