Wiadomości
Oślepiają pilotów laserem
Piloci na brytyjskich lotniskach coraz częściej oślepiani są przez laserowe światła. Dowcipnisie - a jest ich coraz więcej - nie zdają sobie sprawy, że grozi to katastrofą samolotu. Stowarzyszenie brytyjskich pilotów domaga się wprowadzenia bezwzględnej kary więzienia dla każdego z nich.
W ubiegłym roku zanotowano 1494 przypadki oślepienia pilota bądź kontrolera ruchu lotniczego. Rok wcześniej było ich o połowę mniej - 739. W 2004 roku zdarzyło się to tylko 3 razy.
Wcześniej czy później skończy się to katastrofą - twierdzi David Reynolds, rzecznik stowarzyszenia brytyjskich pilotów - Balpa.
Najwięcej takich przypadków odnotowano na lotnisku w Birmingham. Aż 109 w ubiegłym roku. Atakowane są także wieże kontrolne na lotniskach Heathrow, Gatwick i w Manchesterze. W pierwszych trzech miesiącach tego roku odnotowano już 304 takie przypadki.
Źródło: sfora.pl
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Co myślą i piszą o Polakach na Wyspach | Czytaj następny artykuł: Startuje produkcja MG 6 |
Gorące Tematy

Wielka Brytania kończy z pracą na całe życie. Rząd ogłasza duże zmiany d…

Wielka Brytania podnosi wiek emerytalny. DWP potwierdza ważną zmianę

51-letnia Polka zamordowana w Wielkiej Brytanii. Poruszające oświadczeni…

Reform UK zapowiada nowy podatek dla firm zatrudniających cudzoziemców

Wielka Brytania i UE przyspieszają reset relacji po Brexicie. Padła konk…

Najlepsze nadmorskie miasteczko w Anglii? To miejsce potrafi zachwycić

Duży bank w Wielkiej Brytanii obniża oprocentowanie kredytów hipotecznyc…