Wiadomości
Polacy najliczniejszą mniejszością narodową w Wielkiej Brytanii

Z najnowszych danych wynika, że obecnie największą grupę obcokrajowców zamieszkujących Wielką Brytanię stanowią Polacy. Taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy.
Z najnowszych danych wynika, że obecnie największą grupę obcokrajowców zamieszkujących Wielką Brytanię stanowią Polacy. Taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy.W 2015 roku UK zamieszkiwało 831 tys. rezydentów urodzonych w Polsce. To o prawie 750 tys. więcej niż, w 2004, gdy nasz kraj dołączył do Unii Europejskiej. Dane te oznaczają, że Polacy wyprzedzili Hindusów, których liczba w zeszłym roku wynosiła 795 tys.
Polska narodowość jest też najbardziej powszechną spośród wszystkich niebrytyjskich – posiada ją 916 tys. mieszkańców. Informacje te zostały sporządzone na podstawie danych o kraju urodzenia i narodowości, która może podlegać zmianie.
Łącznie, w zeszłym roku jedna na osiem osób (czyli 13,3 proc.) mieszkających w Wielkiej Brytanii była urodzona za granicą. Dla porównania – statystyki za 2004 roku pokazują, że jedna na jedenaście osób pochodziła z innego kraju.
Office for National Statistics informuje, że pomiędzy 2014 a 2015 roku w UK zaobserwowano statystycznie istotny wzrost (z 8,3 mln do 8,6 mln) w populacji mieszkańców urodzonych za granicą.
W 2015 roku jedna na dwanaście osób (8,7 proc.) mieszkających w Wielkiej Brytanii była innej narodowości niż brytyjska, w porównaniu do jednej na dwadzieścia w 2004 roku. Pomiędzy 2014 a 2015 rokiem zanotowano również statystycznie istotny wzrost (z 5,3 mln do 5,6 mln) w liczbie osób, których narodowość nie była brytyjska.
Data utworzenia: piątek, 26 sierpnia 2016 07:29
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Police Scotland zezwala muzułmankom na noszenie hidżabów w pracy | Czytaj następny artykuł: W Polsce spadła liczba wniosków o azyl |
Gorące Tematy

Pierwsza taka sytuacja w historii Wielkiej Brytanii. Nowe dane nie pozos…

Ambasada w Wielkiej Brytanii wydaje ważny komunikat w sprawie polskich p…

Brytyjska sieć piekarni po 109 latach ogłasza upadłość i zamyka wszystki…

Ryanair wprowadza poważne zmiany jeszcze przed wakacjami. Pasażerowie mo…

Wielka Brytania podnosi poziom zagrożenia terrorystycznego. Padł pilny a…

Aldi, Tesco i inne supermarkety wydają pilne alerty. Klienci muszą spra…

Lot Ryanaira do Wielkiej Brytanii nagle przekierowany 150 mil od celu. L…