Wiadomości
Wczoraj w Birmingham zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o terroryzm
W Birmingham aresztowano mężczyznę podejrzanego o terroryzm, a trzech kolejnych czeka na rozpoczęcie procesu.
33-latka zatrzymano w czwartek w jednym z domów w centrum miasta. Budynek nie jest jego miejscem zamieszkania. Podejrzewa się go o przygotowywanie aktu terroru, co jest sprzeczne z ustępem 5 Terrorism Act 2006. West Midlands Police informuje, że akcja była zaplanowana, poprzedzona działalnością wywiadowczą i nie ma żadnego bezpośredniego zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego.
Zatrzymanie tego mężczyzny ma związek z wcześniejszymi aresztowaniami trzech innych podejrzanych. Cała trójka stanie dziś przed Westminster Magistrates Court. Są oskarżeni o powiązany z Syrią terroryzm.
Dwóch mężczyzn – nieposiadający stałego adresu zamieszkania 26-letni Aras Mohamed Hamid i 21-letni Shvan Haydar Aziz z Washington Road w Sheffield usłyszało zarzuty przygotowywania ataków. Natomiast trzeci z nich, 19-letni Ahmad Ismail z Portwrinkle Avenue w Coventry jest oskarżono o to, że nie poinformował policji o przestępstwie obejmującym zlecanie, przygotowywanie i nakłanianie do aktu terroru.
piątek, 27 maja 2016 06:41
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Moneta 50p sprzedana za 305 GBP – sprawdź, czy masz taką w portfelu
Tragiczny wypadek szkolnego autokaru w Anglii – jedno dziecko nie żyje, …
Ryanair wydaje pilne ostrzeżenie dla podróżnych – zmiany zasad bagażu po…
Wielka Brytania alarmuje: osoby odchodzące na emeryturę w 2050 roku będą…
Tysiące rodzin w UK otrzyma bony o wartości 180 GBP do supermarketów
Piękna nadmorska wioska w Wielkiej Brytanii z 24-kilometrową plażą i naj…