Wiadomości
Tesco chce wycofać reklamówki za 5p
Tesco chce stopniowo wycofywać możliwość zakupu kosztujących pięć pensów plastikowych toreb na zakupy. Na początek sieć będzie testować ten pomysł w kilku sklepach.

Jeśli testy okażą się sukcesem, prawie dwa lata po tym, jak na duże sklepy nałożono obowiązek pobierania opłat za reklamówki, reklamówki mogą zostać całkowicie wycofane – pisze The Guardian.
Okres próbny potrwa dziesięć tygodni i będzie dotyczył trzech sklepów – w Dundee, Aberdeen oraz Norwich. Władze największej brytyjskiej sieci handlowej chcą w ten sposób sprawdzić, jak klienci będą sobie radzić bez możliwości zakupu najtańszej reklamówki.
Ci, którzy zapomną zabrać ze sobą toreb na zakupy, nadal będą mogli nabyć droższą reklamówkę wielokrotnego użytku. Jej ceny zaczynają się od dziesięciu pensów.
Osoby robiące zakupy w sklepie internetowym również Tesco mogą wybrać, czy chcą, aby ich zakupy dostarczono w kosztujących pięć pensów reklamówkach, czy bez. Obecnie 57 proc. z nich wybiera tę drugą opcję.
czwartek, 25 maja 2017 07:58
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Moneta 50p sprzedana za 305 GBP – sprawdź, czy masz taką w portfelu
Tragiczny wypadek szkolnego autokaru w Anglii – jedno dziecko nie żyje, …
Ryanair wydaje pilne ostrzeżenie dla podróżnych – zmiany zasad bagażu po…
eBay wprowadza ogromne zmiany w opłatach dla kupujących – nowy cennik oc…
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany w prawie wyborczym – głosowanie…