Wiadomości
Rząd może stworzyć nowy organ nadzorujący prawa imigrantów z UE po brexicie
Brytyjski rząd zastanawia się nad stworzeniem nowej instytucji, która miałaby nadzorować prawa imigrantów z Unii Europejskiej zamieszkujących UK. Pomysł powstał, aby przełamać impas w rozmowach z UE dotyczących tego, które sądy mają chronić obywateli państw wspólnoty po brexicie.
Brytyjski rząd zastanawia się nad stworzeniem nowej instytucji, która miałaby nadzorować prawa imigrantów z Unii Europejskiej zamieszkujących UK. Pomysł powstał, aby przełamać impas w rozmowach z UE dotyczących tego, które sądy mają chronić obywateli państw wspólnoty po brexicie.Anonimowe źródło rządowe poinformowało telewizję Sky News, że pomysł stworzenia nowego organu staje się coraz bardziej realny, ponieważ brytyjskie władze chcą znaleźć kompromis w sporze z Komisją Europejską dotyczącym tego, kto ma chronić imigrantów z UE.
Sprawa prawnego nadzoru stała się kwestią sporną, ponieważ premier Theresa May odrzuciła stanowisko Unii Europejskiej mówiące, że po brexicie to Europejski Trybunał Sprawiedliwości (ETS) powinien nadal doglądać praw imigrantów ze wspólnoty mieszkających na Wyspach.
Szef zespołu negocjacyjnego ze strony UE Michel Barnier konsekwentnie mówił, że oczekuje, iż to ETS będzie egzekwował prawa obywateli krajów unijnych osiedlonych w Wielkiej Brytanii. Jego zdaniem bezpośrednia jurysdykcja Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości powinna zostać utrzymana również po brexicie.
Jednakże May kategorycznie odrzuciła te żądania. W dokumencie skierowanym do imigrantów napisano, że po wyjściu kraju ze wspólnoty Trybunał nie będzie miał żadnej władzy w Wielkiej Brytanii.
czwartek, 29 czerwca 2017 07:20
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania wprowadza największą reformę świadczeń od dekad
Ciężkie opady śniegu paraliżują Wielką Brytanię: porzucone auta, odwołan…
Gdzie w Anglii spadł już śnieg – i gdzie w UK może pojawić się nawet 25 …
Nadchodzi zima: Meteorolodzy ostrzegają przed śniegiem i lodem w całej W…
Pilne ostrzeżenie dla tysięcy kierowców w UK. Mają niewiele czasu na pod…
Wielka Brytania: Kody pocztowe o największym ryzyku włamań: Birmingham i…
Wielka Brytania zmaga się z zamieciami śnieżnymi i „lodowymi pułapkami” …






