Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wszystkie scenariusze Brexitu przyniosą straty dla brytyjskiej gospodarki

Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Christine Lagarde, ostrzega Wielką Brytanię, że opuszczenie Unii Europejskiej bez porozumienia będzie miało tragiczne konsekwencje.

Przemawiając w Londynie, była francuska minister gospodarki powiedziała, że "nieuporządkowane" lub "awaryjne" wycofanie się z UE doprowadziłoby do zmniejszenia wzrostu gospodarczego, wzrostu deficytu budżetowego i deprecjacji funta szterlinga, co wszystko to zahamowałoby brytyjską gospodarkę.


W swojej ocenie finansów Wielkiej Brytanii, Lagarde MFW powiedziała, że wszystkie prawdopodobne scenariusze Brexitu przyniosą straty dla brytyjskiej gospodarki, ale wyjście z Unii bez porozumienia będzie miało tragiczne konsekwencje i prawdopodobnie zakończy się recesją.

Prognozy zakładają, że Wielka Brytania poniesie znacznie większe koszty niż Unia Europejska. - Nasze prognozy zakładają terminowe porozumienie z Unią w sprawie umowy o wolnym handlu i stosunkowo łagodny brexit. W porównaniu z dzisiejszym gładkim jednolitym rynkiem wszystkie prawdopodobne scenariusze brexitu będą oznaczały większe koszty dla gospodarki Wielkiej Brytanii- powiedziała Lagarde.

Wielka Brytania powinna opuścić Unię Europejską 29 marca 2019 roku, ale do tej pory nie ma jeszcze porozumienia na temat warunków wystąpienia oraz charakteru przyszłych relacji z Unią Europejską

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Rośnie liczba nastolatków wykorzystywanych seksualnie przez innych nastolatków
 Czytaj następny artykuł:
Polska KRS zawieszona przez Europejską Sieć Rad Sądownictwa