Wiadomości
Rodzice wściekli na szkołę w Tipton za dzielenie na biednych i bogatych
Zarząd Wednesbury Oak Academy w Tipton został skrytykowany za dzielenie uczniów. Dzieci, których rodzice nie wnieśli dobrowolnej opłaty na sprzęt, nie mogą z niego korzystać.
Dyrektorka placówki - Maria Bull - broni swojej decyzji tłumacząc, że od maja zeszłego roku rodzice mieli czas na uiszczenie opłaty. Z danych wynika, że 80 z 450 uczniów szkoły dołożyło się do zakupu dodatkowego sprzętu.
Matka dwójki dzieci 28-letnia Kirsty Williams opowiada dla Express & Star, że szkoła poprosiła rodziców o wpłaty tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Pieniądze z dobrowolnej składki miały zostać przeznaczone na zakup sprzętu sportowego, pomimo iż szkoła miała już budżet na ten cel w wysokości 9 tys. funtów. Zdaniem kobiety działania władz Wednesbury Oak Academy to terroryzowanie i oddzielanie bogatych od biednych.
Inna kobieta - matka trójki dzieci- określa działania szkoły, jako wstrętne. Mówi, że jest rodzicem i jej zdaniem to, co robi placówka jest okropne. Jeśli nie zapłaci się, dzieci nie mogą korzystać ze sprzętu. Trzeba przekazywać 6 funtów rocznie za każde dziecko. Według kobiety to niesprawiedliwe. Te 18 funtów mogłoby być wykorzystanie lepiej, na przykład na zakup mundurków.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Prezydent Andrzej Duda powołał nowych ministrów rządu Mateusza Morawieckiego. | Czytaj następny artykuł: Polak z Somerset aresztowany za napaść na partnerkę |
Gorące Tematy

Wielka Brytania wprowadza ważne zmiany dla Polaków z Settled Status. Bez…

Wielka Brytania: Te popularne owoce i warzywa z supermarketów mają najwi…

W jakim wieku dziecko może zostać samo w domu w Wielkiej Brytanii? NSPCC…

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii wezwani do przygotowania zestawów przetrwan…

Ponad milion osób w Wielkiej Brytanii nie pobiera należnego zasiłku. Spr…

Najnowsze ograniczenia dotyczące bagażu podręcznego w Ryanair, Wizz Air,…

18-letni student śmiertelnie ugodzony nożem w Wielkiej Brytanii



