Wiadomości
Pogrzeb 100-letniej Polki zamordowanej przez swojego rodaka, w drodze do kościoła
W piątek odbędzie się pogrzeb Zofii Kaczan, która w drodze do kościoła została napadnięta na ulicy przez swojego rodaka.

39-letni Artur Waszkiewicz został aresztowany i oskarżony o morderstwo, mężczyzna przebywa w areszcie w oczekiwaniu na kolejną rozprawę sądową.
Do ataku na staruszkę doszło w poniedziałek (28 maja) rano w Derby. 100-letnia Zofia Kaczan szła do polskiego kościoła, gdy w pobliżu skrzyżowania St Chad's Road i Empress Road została zaatakowana od tyłu i przewrócona na ziemię.
Sprawca, wyrwał kobiecie zieloną torebkę wykonaną z imitacji skóry.
Kobieta upadając na chodnik doznała, złamania kości policzkowej i poważnego urazu karku, miała również wiele siniaków na twarzy. Polka została przewieziona do szpitala. Pomimo tego że lekarze twierdzili, że jej urazy nie zagrażają życiu, kobieta zmarła wczoraj rano.
Skradzioną torebkę kobiety znaleziono kilkaset metrów od miejsca zdarzania.
Pani Zofia Kaczan, która przeżyła holocaust, osiedliła się w Wielkiej Brytanii po II wojnie światowej. Polka pracowała w fabryce tekstyliów Courtaulds w Spondon, jej mąż – w fabryce Rolls-Royce’a w Derby. Małżeństwo nie miało dzieci. Od dziesięciu lat pani Kaczan była wdową.
środa, 04 lipca 2018 08:16
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Lotniska w Wielkiej Brytanii wprowadzają ogromne zmiany dotyczące przewo…
Duży bank obsługujący 28 milionów klientów w Wielkiej Brytanii zamyka ko…
Fala upałów w Anglii osiągnie dziś kulminację – temperatury przekroczą 3…
Najlepsze burgery w Wielkiej Brytanii — nie uwierzysz, kiedy pierwsze po…
Duże banki w Wielkiej Brytanii obniżają oprocentowanie kredytów hipotecz…
Popularna linia lotnicza wprowadza ogromne zmiany dla pasażerów korzysta…
Wielka Brytania stawia na elektryki — rząd zapowiada obniżki cen i nowe …