Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Wiadomości Rozrywka Chiński Nowy Rok w Birmingham
Chiński Nowy Rok w Birmingham

Każdego roku w Chinach i na całym świecie hucznie obchodzony jest chiński Nowy Rok. Jak zwykle, świąteczne szaleństwo nie ominie także Birmingham.

Chociaż Nowy Rok – zgodnie z kalendarzem słonecznym i księżycowym – przypada na 5 lutego, miasto postanowiło świętować dzień później od 8 do 10 lutego.


Każdy rok chińskiego kalendarza upływa pod przewodnictwem jednego z dwunastu zwierząt – znaków zodiaków. W tym roku przyszedł czas na rok Świni.
Rok Świni to czas marzycieli i tych, którzy pragną osiągnąć sukces.

To czas czerpania z życia tego, co najlepsze i skupiania się na przyjemnościach. Jako ostatni ze znaków horoskopu chińskiego jest symbolem doprowadzania rzeczy do końca. To czas osiągnięcia spokoju i harmonii.


Każdego roku uroczystości organizowane w ramach Chinese New Year Festiwal przyciągają do Birmingham nawet 30 tysięcy turystów, co sprawia, że jest to największa impreza tego typu w Midlands.

Główne obchody odbędą się w niedziele 10 lutego w Arcadian Centre i Southside, ale już od piątku w różnych częściach miasta będą się odbywać wydarzenia związane z chińskim Nowym Rokiem.

piątek, 08 lutego 2019 07:26
 Czytaj poprzedni artykuł:
Premier Flandrii apeluje do Brytyjczyków, aby nie wychodzili z UE
  Czytaj następny artykuł:
Szef MSZ Wielkiej Brytanii: Brexit może się opóźnićKalendarium

Brak wydarzeń