Wiadomości
Wyborcy mówią Cameronowi, by osłabił więzy z Europą
Czterdzieści dwa procent respondentów sondażu YouGov zleconego przez dziennik The Times chce, aby związek z Europą oparty był na wolnym handlu, zaś 21 procent pragnie całkowitego wyjścia kraju z UE.

Wyniki ankiety są ostatnim sygnałem trudności, jakie premier Wielkiej Brytanii David Cameron napotyka w pozyskiwaniu wsparcia dla dalszego uczestnictwa Wielkiej Brytanii we Wspólnocie.
Referendum w sprawie dalszych związków królestwa z Brukselą ma się odbyć przed 2017 r. Premier już obiecał wynegocjować nowy traktat z Europą.
Czterdzieści sześć procent ankietowanych stwierdziło, że gdyby referendum odbyło się dziś, głosowaliby za opuszczeniem UE, a 35 procent opowiedziałoby się za dalszym członkowstwem.
Według dziennika – posłowie ostrzegli Camerona, że jeśli nie zdoła wynegocjować nowego układu z Brukselą, opartego przede wszystkim na zasadach wspólnego rynku, to znacząca część jego klubu parlamentarnego głosować będzie wbrew jego woli w planowanym referendum.
Źródło: presseurop.eu
czwartek, 09 maja 2013 07:41
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Home Office zapłaci za dobrowolny powrót z Wielkiej Brytanii do Polski
Fala upałów w Wielkiej Brytanii przyniesie nawet 35°C i tropikalne noce
Ryanair zapowiada anulowanie lotów z Wielkiej Brytanii do popularnych mi…
Ukryte kody w Sainsbury’s, Asda, Tesco i Morrisons. Jak sprawdzić świeżo…
Aldi ogłasza listę 11 nowych lokalizacji sklepów, które otworzy w 2025 r…
Duży brytyjski bank obniży oprocentowanie kredytów hipotecznych o 0,25%
Duże miasto w Midlands uznane za najbardziej niebezpieczne – i to nie je…