Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Cameron zapowiada walkę o podwyższenie standardów szkół

Brytyjski rząd rozpocznie walkę o podwyższenie poziomu edukacji w szkołach. W związku z tym wdroży w życie szereg zmian.

Prawie 3.5 tys. szkół w Anglii otrzymało niską notę oznaczającą, że od danej placówki wymaga się poprawy standardów. To przedostatnia z najniższych możliwych ocen - donosi BBC.

Premier Cameron zamierza obiecać, że jeśli w wyniku majowych wyborów jego partia dojdzie ponownie do władzy, zajmie się tą kwestią i sprawi, że szkoły poczynią znaczny progres. Chce, by zwiększyła się liczba dzieci, które uczęszczają do placówek ocenianych przynajmniej jako „dobre”.

Zgodnie z planami źle ocenione szkoły będą musiały zmienić zarząd, a niektóre zostaną przejęte przez akademickie fundusze. Akademie, które same się borykają z problemami, będą musiały znaleźć innego sponsora. Na pierwszy ogień pójdą placówki znajdujące się na obszarach z największą liczbą dzieci uczęszczających do szkół określonych niżej niż „dobre”, czy „znakomite”.

Ofsted nisko ocenił prawie 25 proc. czyli 720 szkół drugiego stopnia oraz ponad 2.6 tys. podstawówek. W tej grupie znalazła się także ponad jedna trzecia sponsorowanych akademii.
-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Już niedługo, w Birmingham, zostanie otwarta pierwsza kocia kawiarnia
 Czytaj następny artykuł:
Sąd zdecydował, że oskarżony o sutenerstwo Litwin zostanie odesłany do ojczyzny