Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Agnieszka Radwańska w półfinale Wimbledonu

Po zaciętym spotkaniu Agnieszka Radwańska pokonała Madison Keys w ćwierćfinałowym meczu turnieju w Wimbledonie. W czwartek zagra o finał.

Agnieszka Radwańska wygrała w pierwszym secie starcia z Madison Keys (7:6), ale w drugim (3:6) lepsza okazała się Amerykanka. O wyniku meczu zadecydował trzeci set, w którym Radwańska pokonała Keys 6:3.

Zawodniczki walczyły na korcie przez godzinę i 55 minut. Keys posłała 12 asów, Polka – jednego. Amerykanka znacząco dominowała też pod względem niewymuszonych błędów, jak i uderzeń wygrywających, których miała, odpowiednio, 40 i 48, a Radwańska - siedem i 13.

Wcześniej zmierzyły się trzykrotnie i za każdym razem lepsza była Radwańska. Jedną z tych konfrontacji była trzecia runda Wimbledonu dwa lata temu.

Źródło:newsweek.pl