Wiadomości
Problemy z samochodami marki Vauxhall Zafira – w autach wybuchają pożary
Sprawa dotyczy modelu Zafira B produkowanego pomiędzy 2005 a 2014 rokiem. Pierwsze raporty o problemach pojawiły się latem, gdy zanotowano około 20 pożarów. Wtedy to trzy matki, których Zafiry zapaliły się, gdy w środku były ich dzieci, rozpoczęły kampanię na Facebooku. Dzięki temu uzyskano informacje o ponad 130 pożarach.
Jak pisze The Telegraph, Vauxhall podejrzewa, że problem tkwi w ogrzewaniu i systemie wentylacyjnym, a konkretnie w wentylatorach nawiewu, filtrach kabinowych oraz opornikach, które były naprawiane niewłaściwie lub z użyciem nieoryginalnych części. Usterki powodują, że deska rozdzielcza nagrzewa się i pojawia się ogień.
W związku z tym koncern samochodowy oferuje bezpłatne przeglądy wszystkim, którzy dostrzegli w swoich samochodach jakieś nieprawidłowości, np. hałasy dochodzące z deski rozdzielczej.
Przez wszystkie lata produkcji powstało 280 tys. modeli Vauxhall Zafira. Wiele z nich nie jest już w użytku. Firma poinformowała, że skontaktuje się z Driver and Vehicle Standards Agency, aby zidentyfikować wszystkich właścicieli tego modelu na wypadek podjęcia decyzji o kontrolach.
Data utworzenia: piątek, 23 października 2015 07:14
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Strzelanina w Sutton Coldfield – policja aresztowała podejrzanego | Czytaj następny artykuł: Polka wygrała półmaraton Great Birmingham Run |
Gorące Tematy

W jakim wieku dziecko może zostać samo w domu w Wielkiej Brytanii? NSPCC…

Wielka Brytania: Te popularne owoce i warzywa z supermarketów mają najwi…

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii wezwani do przygotowania zestawów przetrwan…

Ponad milion osób w Wielkiej Brytanii nie pobiera należnego zasiłku. Spr…

Ryanair uruchomił nowe połączenia z Wielkiej Brytanii do Polski. Wystart…

18-letni student śmiertelnie ugodzony nożem w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania przygotowuje się na uderzenie sztormu Bram. Met Office w…



