Wiadomości
Islamiści w Niemczech werbują uchodźców
Radykalni islamiści podejmują próby werbowania nowych zwolenników wśród muzułmańskich uchodźców przebywających w Niemczech - powiedział w niedzielę agencji dpa szef Urzędu Ochrony Konstytucji (AfV) Hans-Georg Maassen.
"Wiemy o 340 takich przypadkach" - powiedział Maassen. "To tylko te przypadki, o których wiemy" - dodał. Jego zdaniem prób werbunku jest w rzeczywistości dużo więcej.
Szef AfV przyznał, że niemieckie służby zaniepokojone są działaniami propagandowymi podejmowanymi na terenie ośrodków dla uchodźców przez salafitów oraz przedstawicieli innych odłamów radykalnego islamu.
Służby "uczulają" administratorów ośrodków na ten problem.
Maassen zwrócił uwagę, że wśród imigrantów jest wielu młodych mężczyzn sunnitów pochodzących ze środowisk konserwatywnych. Poszukując okazji do modlitwy, muzułmańscy uchodźcy często trafiają do meczetów zdominowanych przez salafitów. "Tam dochodzi do radykalizacji. To jest niebezpieczne" - zaznaczył Maassen.
(PAP)
poniedziałek, 15 sierpnia 2016 08:15
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania wprowadza nowe zasady dla osób z pre-settled status. Kog…
„Kopuła ciepła” w Wielkiej Brytanii: ekstremalne temperatury i alerty zd…
Duży bank w Wielkiej Brytanii oferuje klientom 200 GBP za zmianę konta
Wielka Brytania przygotowuje się na falę upałów. Temperatura ma przekroc…
Wielka Brytania obniża rachunki za energię — 129 GBP mniej dla milionów …
Supermarket Aldi pilnie wycofuje popularny produkt. Klienci ostrzeżeni p…