Wiadomości
UKIP deklaruje wojnę z islamem – chcą zakazać noszenia burki i otwierania szkół islamskich
Partia UKIP zadeklarowała wojnę z terroryzmem prezentując zapowiedzi swojego programu wyborczego obejmującego zakaz noszenia burki, likwidację sądów działających według prawa szariatu oraz blokowanie otwierania nowych szkół islamskich.
Przez mającymi się odbyć 8 czerwca wyborami parlamentarnymi ugrupowanie ogłosiło swój „program integracyjny”, który już teraz został nazwany polityką nienawiści.
Flagową propozycją UKIP jest zakaz noszenia okryć twarzy w miejscach publicznych. Partia uważa, że jest to „celowa bariera w integracji, a pod wieloma względami jest również niebezpieczna”.
Przedstawiciele partii dziś poszli o wiele dalej ogłaszając, że są za tym, by przeprowadzać kontrole medyczne dziewczynek pochodzących ze środowisk zagrożonych obrzezaniem. Natomiast podczas przemowy w Londynie David Kurten nazwał islam „jadowitą ideologią”.
Pomysły te na razie nie stały się częścią oficjalnego programu partii, ponieważ najpierw muszą przejść weryfikację, która zostanie przeprowadzona przez specjalną grupę.
wtorek, 25 kwietnia 2017 20:49
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Bank Anglii wprowadza największe zmiany od 50 lat. Banknoty £5, £10, £20…
Brytyjski supermarket, który chciał pokonać Aldi, teraz najdroższy. Podw…
Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii tracą ponad 500 GBP na swoich kont…
Wielka Brytania wprowadza ogromną zmianę w mundurkach szkolnych. Eksperc…
Duża sieć komórkowa w Wielkiej Brytanii przywraca darmowy roaming dla mi…
Wielka Brytania obniża rachunki za energię — 129 GBP mniej dla milionów …
Ryanair odwołuje 170 lotów. Linia lotnicza wydaje ostrzeżenie dla pasaże…