Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Władze Tower Hamlets oddały chrześcijańską dziewczynkę do muzułmańskiej rodziny zastępczej

Biała, pięcioletnia dziewczynka trafiła do muzułmańskiej rodziny zastępczej, w której nikt nie mówił po angielsku. Podopiecznej zabrano też chrześcijański krzyżyk i zachęcano do nauki języka arabskiego.

Ostatnie pół roku dziecko spędziło u dwóch muzułmańskich rodzin. Umieścili je tam urzędnicy ze znajdującej się we wschodnim Londynie dzielnicy Tower Hamlets. Raporty spisane przez lokalne władze opisują, że dziewczynka płakała i błagała, aby nie oddawać jej muzułmańskiej rodzinie. Pracownikowi socjalnemu powiedziała, że nikt tam nie mówi po angielsku.

Gdy pięciolatka przebywała z wizytą u swojej biologicznej matki, kobieta zaoferowała, że da jej do domu jedzenie - spaghetti carbonara. Dziecko powiedziało jednak, że nie może tego wziąć, ponieważ w domu zastępczym zakazane jest jedzenie wieprzowiny. Ostatnio córka oznajmiła matce, że święta Bożego Narodzenia oraz Wielkanoc są głupie, a Europejki są głupie i alkoholiczki - donoszą dziennikarze gazety „The Times”.

Dziewczynka została skierowana do muzułmańskich domów zastępczych wbrew woli jej rodziny. Przy wybieraniu takiej placówki, lokalne władze są zobowiązane do wzięcia pod uwagę religii dziecka, rasy oraz podłoża kulturowego i językowego.

Podczas inspekcji wykonanej w kwietniu zeszłego roku przez Ofsted odkryto, że władze Tower Hamlets popełniły serię niedopatrzeń w związku zapewnianiem pomocy dzieciom, które wymagały opieki i ochrony. Jednostka zajmująca się dziećmi otrzymała niską ocenę. Okazało się również, że w gminie tej panuje głęboko zakorzeniona tradycja niedostosowywania się do wypełniania podstawowych standardów socjalnych.
-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Polak poszukiwany w związku ze śmiercią 20-latki, wcześniej był skazany za gwałt w UK
 Czytaj następny artykuł:
Thomas Cook wznawia loty z Birmingham do Tunezji