Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Polak poszukiwany w związku ze śmiercią 20-latki, wcześniej był skazany za gwałt w UK

Łódzka policja poszukuje 29-letniego Artura Walasa Kleibora w związku ze śmiercią 20-letniej Kai ze Zduńskiej Woli. W 2011 roku Polak został skazany za brutalny gwałt w Wielkiej Brytanii.

15 sierpnia 20-letnia Kaja pojechała do swojego partnera z Łodzi Artura Walasa i ślad po niej zaginął. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna przywiózł 2,5-letniego syna kobiety do jej siostry, do Zduńskiej Woli. Przekazał, że 20-latka została w Łodzi, ponieważ źle się poczuła. Rodzina złożyła zawiadomienie na policji w Zduńskiej Woli i po jakimś czasie otrzymała informację, że mieszkanie Artura Walasa zostało przeszukane i nie znaleziono w nim niczego niepokojącego.

Bliscy 20-latki postanowili sami pojechać do mieszkania Walasa. Po dotarciu na miejsce poczuli wydobywający się z lokalu uciążliwy smród i wezwali policję. Do mieszkania przez okno wszedł tylko strażak, który stwierdził, że niczego w nim nie ma. Mieszkanie po raz pierwszy w rzeczywistości przeszukano dopiero w sobotę wieczorem. Okazało się, że zwłoki kobiety ukryte były w wersalce.

W lutym 2011 roku Polak został skazany przez Huntingdon Crown Court na osiem lat pozbawienia wolności za brutalny gwałt na 27-leteniej kobiecie w Westwood. W maju 2009 roku Kleibor napadł na kobietę, gdy szła wzdłuż ścieżki rowerowej i dusił ją aż do utraty przytomności, a następnie, jak ustalono po wykonaniu badań, zgwałcił.

Poszukiwania sprawcy były jedną z najszerzej zakrojonych tego typu akcji w Cambridgeshire. Nim ustalono sprawcę napaści i gwałtu przeprowadzono testy DNA ponad 300 mężczyzn.

Kleibor został złapany, gdy zatrzymano go za jazdę pod wpływem alkoholu i pobrano jego próbkę DNA. Wtedy okazało się, że to on był sprawcą gwałtu. Sam Polak później przyznał się do stawianych mu zarzutów. Został aresztowany w domu w dniu 24 września 2010 r.
-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Polska para aresztowana w związku ze śmiercią dwuletniego chłopca
 Czytaj następny artykuł:
Władze Tower Hamlets oddały chrześcijańską dziewczynkę do muzułmańskiej rodziny zastępczej