Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Polka musi zwrócić dzieci ojcu zamieszkującemu w Anglii

Polka, która odmówiła oddania dzieci zamieszkałemu w Brighton ojcu, przegrała w sądzie i musi odesłać potomstwo do Anglii.

Dzieci są w wieku czterech i pięciu lat. Ich ojciec jest Węgrem. Rodzice poznali się na konferencji i pobrali na Węgrzech. Niedługo potem opuścili ojczyznę mężczyzny i przeprowadzili się do Bristolu. W tym czasie dzieci były już na świecie. Następnie rodzina przeniosła się do Brighton i tam kupiła dom.

Między małżonkami zaczęło się psuć, a kobieta spędzała coraz więcej czasu w rodzinnej Polsce. Para wynajęła nianię i zapisała dzieci do szkoły podstawowej. Jednakże jeszcze w tym samym miesiącu kobieta udała się z dziećmi do Polski na wakacje. Nie wróciła w planowanym terminie. Zamiast tego poinformowała męża, że chce rozwodu i złożyła w sądzie w Łodzi wniosek o przyznanie jej pełnej opieki nad dziećmi.

Po serii przesłuchań zasiadający w sądzie sędzia Mostyn uznał, że w tej sprawie jurysdykcja należy do sądów angielskich i dzieci powinny wrócić do Anglii, głównie z powodu tego, że to właśnie Anglia i Walia były dla nich zwykłym miejscem zamieszkania w czasie, gdy ich matka przebywała z nimi w Polsce.
-
 
TAGI: dzieci, sąd


Czytaj poprzedni artykuł:
UE może ukarać Wielką Brytanię, jeśli złamie ona postanowienia okresu przejściowego po brexicie
 Czytaj następny artykuł:
Po niedawnych napaściach, policjanci patrolują Cannon Hill Park