Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Szybko, łatwo i za darmo

+ Dodaj ogłoszenie

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Brexit. W UK coraz trudniej o pracownika, gdyż przyjeżdża coraz mniej imigrantów z UE
Brexit. W UK coraz trudniej o pracownika, gdyż przyjeżdża coraz mniej imigrantów z UE
Według najnowszych badań, brytyjskie firmy cierpią na niedobory kadrowe ze względu na spadek liczby obywateli UE przybywających do Wielkiej Brytanii, po referendów unijnym.

Dwóch na pięciu pracodawców (40%) stwierdziło, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy, dużo trudniej było obsadzić wolne stanowiska z powodu mniejszej liczby kandydatów, oraz mniejszej liczby osób spełniających odpowiednie wymagania.

Na każdym poziomie kwalifikacji (niskim, średnim i wykwalifikowanym) liczba kandydatów na jeden wakat znacznie spadła od zeszłego roku.

Badanie zostało przeprowadzone przez Chartered Institute of Personnel and Development (CIPD), i firmę rekrutacyjną Adecco. W badaniu wzięło udział 2 000 pracodawców.

Instytut Chartered Institute of Personnel and Development powiedział, że braki zmusiły ponad połowę organizacji do podniesienia pensji początkowych w celu rekrutacji pracowników i zwiększenia płac w celu zatrzymania obecnych pracowników.

W raporcie napisano, że według najnowszych oficjalnych danych liczba pracowników urodzonych w UE wzrosła zaledwie o 7 000 w okresie od pierwszego kwartału 2017 roku do pierwszego kwartału 2018 roku. Dla porównania ten wzrost w analogicznym okresie 2016-2017 roku wynosił 148 000.

Badanie pokazało też że średnia liczba osób ubiegających się o stanowiska o średnich kwalifikacjach zmniejszyła się o prawie połowę w ciągu ostatniego roku, z 19 kandydatów latem 2017 roku do 10 w lecie 2018 r.

Rzecznik rządu powiedział: "Obywatele UE wnoszą ogromny wkład w naszą gospodarkę i od samego początku tego procesu byliśmy świadomi, że chcemy, aby obywatele EU i ich rodziny mogli pozostać w Wielkiej Brytanii po brexicie.

"Po wyjściu z UE Wielka Brytania pozostanie krajem otwartym, jakim zawsze była. Będziemy dysponować systemem imigracyjnym, który zapewni kontrolę nad tym, kto przyjedzie do Wielkiej Brytanii, ale z zadowoleniem przyjmiemy najzdolniejszych i najlepszych, którzy chcą ciężko pracować."
wtorek, 19 lutego 2019 08:07
 Czytaj poprzedni artykuł:
Kilka godzin przed zabójstwem 11-latki szpital odmówił pomocy choremu psychicznie mordercy
  Czytaj następny artykuł:
Fani z Birmingham będą mogli oglądać koncerty dzięki wirtualnej rzeczywistości