Wiadomości
Koniec z podwójnym opodatkowaniem

Jakoś nikt w Ministerstwie Finansów nie wpadł na to, że umowę - z 1979 r.! - należy zmienić. Rząd głośno fetował otwarcie rynku pracy na Wyspach w dla Polaków, zapomniał jednak poprosić Brytyjczyków o renegocjacje reguł rozliczania podatków. Z pewnością chętnie by na to przystali, bo z ich punktu widzenia zmiana umowy nie ma żadnego znaczenia.
Teraz resort finansów naprawia błąd. W przyszłym tygodniu nowy minister finansów Stanisław Kluza poleci do Londynu podpisać umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania.
Oznacza to, że od nowego roku polski fiskus nie będzie się interesował zarobkami Polaków uzyskiwanymi na w Wielkiej Brytanii pod warunkiem, że będą oni czerpać tylko dochody z pracy za granicą. W przypadku dwóch źródeł dochodu: w Polsce i w Wielkiej Brytanii, należy je zsumować i odprowadzić podatek. Nowe rozwiązania wejdą w życie od 2007 r. o ile parlamenty obydwu krajów zdążą ratyfikować umowę. Mają na to kilka miesięcy.
Źródło: INTERIA.PL
wtorek, 18 lipca 2006 22:37
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Bank Anglii wprowadza największe zmiany od 50 lat. Banknoty £5, £10, £20…
Brytyjski supermarket, który chciał pokonać Aldi, teraz najdroższy. Podw…
Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii tracą ponad 500 GBP na swoich kont…
Wielka Brytania wprowadza ogromną zmianę w mundurkach szkolnych. Eksperc…
Duża sieć komórkowa w Wielkiej Brytanii przywraca darmowy roaming dla mi…
Wielka Brytania obniża rachunki za energię — 129 GBP mniej dla milionów …
Ryanair odwołuje 170 lotów. Linia lotnicza wydaje ostrzeżenie dla pasaże…