Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Wielka Brytania chce ekstradycji żony dyplomaty oskarżonej o spowodowanie śmierci nastolatka
Wielka Brytania chce ekstradycji żony dyplomaty oskarżonej o spowodowanie śmierci nastolatka

Wielka Brytania wysłała do USA formalny wniosek o ekstradycję żony amerykańskiego dyplomaty, oskarżonej o to, że niebezpieczną jazdą samochodem spowodowała śmiertelny wypadek drogowy, w którym zginął nastoletni motocyklista.

– Po podjęciu przez Prokuraturę Koronną decyzji o postawieniu zarzutów, ministerstwo spraw wewnętrznych wysłało do Stanów Zjednoczonych wniosek o ekstradycję Anne Sacoolas pod zarzutem spowodowania śmierci wskutek niebezpiecznej jazdy.
Teraz decyzja należy do władz Stanów Zjednoczonych – poinformował w piątek wieczorem rzecznik ministerstwa.

42-letnia Anne Sacoolas jest oskarżona o spowodowanie śmierci w wyniku niebezpiecznej jazdy - powiedział rzecznik rodziny Radd Seiger.


19-letni Harry Dunn z Wielkiej Brytanii miał przed sobą całe życie. Życie, które skończyło się, gdy wjechał w niego samochód poruszający się niewłaściwą stroną jezdni.

Za śmierć chłopaka odpowiada żona amerykańskiego dyplomaty, która skorzystała z dyplomatycznego immunitetu i uciekła do swojej ojczyzny, gdy tylko sprawa wyszła na jaw.

Jak podaje Sky News, Harry Dunn zginął pod koniec sierpnia w wypadku drogowym w pobliżu RAF Croughton. To baza lotnicza w środkowej Anglii, z której korzystają Stany Zjednoczone.

Dunn jechał motocyklem i zderzył się czołowo z samochodem poruszającym się po złej stronie jezdni.


Jak przekazała w telewizji Sky News nadinspektor policji w Northamptonshire, Sarah Johnson, policja złożyła wniosek o uchylenie immunitetu dyplomatycznego w celu umożliwienia przeprowadzenia dochodzenia i przesłuchania w tej sprawie. Niestety, wniosek został odrzucony, a podejrzana opuściła Wielką Brytanię.

Brytyjski minister spraw zagranicznych wezwał Stany Zjednoczone do ponownego rozpatrzenia wniosku jednak bezskutecznie.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy rodzina wszczęła kilka bitew prawnych w tym sprawę sądową przeciwko Ministerstwu Spraw Zagranicznych, zgłoszenie policji z Northamptonshire do Niezależnego Urzędu ds. Postępowania Policyjnego, dochodzenie w sprawie rozpatrzenia sprawy przez administrację USA oraz roszczenie cywilne przeciwko Sacoolas .


Rodzina pojechała nawet do USA, gdzie spotkała się z prezydentem Donaldem Trumpem w Białym Domu, aby się za nimi wstawił w sprawie powrotu Sacoolas do Wielkiej Brytanii.

Spotkanie wywołało kontrowersje po tym, jak okazało się, że Sacoolas siedziała w sąsiednim pokoju w Białym Domu, gotowa na spotkanie z rodzicami Harry'ego – rodzice nie zgodzili się na spotkanie.

sobota, 11 stycznia 2020 10:21
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Brytyjczycy doprowadzili obijanie się w pracy do poziomu sztuki. Co piąty marnuje 20 godzin tygodniowo
  Czytaj następny artykuł:
Iran przyznał się do zestrzelenia ukraińskiego boeinga. "Efekt ludzkiego błędu"