Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania W Wielkiej Brytanii najwięcej zakażeń od 17 maja. Ponad 3,5 tys.
W Wielkiej Brytanii najwięcej zakażeń od 17 maja. Ponad 3,5 tys.

Brytyjski rząd poinformował, że w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej doby z powodu Covid-19 zmarło 6 osób i wykryto aż 3539 nowych zakażeń koronawirusem.

Liczba nowych zakażeń jest największa od 17 maja i po raz pierwszy w tym miesiącu przekroczyła 3500.


Liczba zgonów jest zbliżona do średniej z ostatnich kilku tygodni. Od początku sierpnia tylko raz zdarzyło się, by przekroczyła ona 20. Stało się to we wtorek, gdy odnotowano 32 nowe zgony.

Całkowity bilans ofiar śmiertelnych epidemii wzrósł do 41 614, z czego 36 950 osób zmarło w Anglii, 2499 - w Szkocji, 1597 - w Walii, a 568 - w Irlandii Północnej.

Pod względem liczby zgonów Wielka Brytania zajmuje piąte miejsce na świecie — za Stanami Zjednoczonymi, Brazylią, Indiami i Meksykiem.


Łącznie od początku epidemii w Wielkiej Brytanii odnotowano 361 677 zakażeń koronawirusem, co jest 13. najwyższą liczbą na świecie i trzecią w Europie.

Obecnie w szpitalach w Wielkiej Brytanii przebywa 863 pacjentów zarażonych koronawirusem, z czego 78 osób jest podłączonych do respiratora.

Boris Johnson ogłosił, że w poniedziałek zostanie wprowadzony zakaz spotykania się w grupach liczących więcej niż sześć osób.


Ograniczenie będzie dotyczyło spotkań w prywatnych domach, miejscach takich jak restauracje czy bary, a także w parkach i w innych otwartych przestrzeniach publicznych.

Natomiast od wtorku mieszkańcy Birmingham, Sandwell i Solihull nie będą mogli spotykać się z osobami z innych gospodarstw domowych — przekazał na konferencji prasowej burmistrz hrabstwa metropolitalnego West Midlands, Andy Street.

Na całym świecie na COVID-19 zachorowało ponad 28 mln. osób. Zmarło ponad 916 tys osób. Łącznie na świecie wyzdrowiało ponad 20 mln. osób, a w stanie krytycznym jest ponad 60 tys. osób.

piątek, 11 września 2020 18:14
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Zamieszanie wokół lockdownu w Birmingham. Matt Hancock zakazał wyjść do pubów
  Czytaj następny artykuł:
PILNE: Lockdown w Birmingham. Zakaz spotkań od wtorku