Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Za 2 tygodnie zostanie ogłoszone, do jakich krajów będzie można podróżować bez kwarantanny

Za 2 tygodnie zostanie ogłoszone, do jakich krajów będzie można podróżować bez kwarantanny

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii za około 2 tygodnie dowiedzą się, do jakich krajów będą mogli podróżować tego lata bez kwarantanny — powiedział minister transportu.

Rząd przedstawił plany dotyczące systemu „sygnalizacji świetlnej”, który będzie używany do klasyfikowania różnych miejsc docelowych po zniesieniu ograniczeń podróży międzynarodowych.


Grant Shapps powiedział, że w ciągu „najbliższych tygodni” będzie mógł podać szczegółowe informacje o tym, które kraje znajdą się na „zielonej” liście.

Zgodnie z planem Borisa Johnsona dotyczącym zniesienia ograniczeń, podróże międzynarodowe nie będą dozwolone wcześniej niż 17 maja.

Doniesienia mediów sugerowały, że około 30 krajów zostanie początkowo dodanych do zielonej listy.

Będą to miejsca docelowe, w których Brytyjczycy będą mogli podróżować bez konieczności poddawania się kwarantannie po powrocie.


Nadal jednak będą musieli przejść test na obecność koronawirusa przed wjazdem, a także po powrocie do Wielkiej Brytanii.

Ekspert ds. Podróży Paul Charles z PC Agency spodziewa się, że zielona lista obejmie Izrael, Islandię i niektóre wyspy karaibskie.

środa, 28 kwietnia 2021 10:00
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Aplikacja NHS posłuży jako paszport szczepień
 Czytaj następny artykuł:
Jedna dawka szczepionki zmniejsza transmisję koronawirusa o połowę