Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Aplikacja NHS posłuży jako paszport szczepień

Aplikacja NHS posłuży jako paszport szczepień

Grant Shapps powiedział, że w ciągu „najbliższych tygodni” będzie mógł podać szczegółowe informacje o tym, które kraje znajdą się na „zielonej” liście.

Minister transportu potwierdził również, że aplikacja NHS zostanie wykorzystana, jako tak zwany paszport szczepień.


Umożliwi ona wykazanie, czy przed wyjazdem na wakacje podróżni otrzymali szczepionkę przeciw Covid-19 lub uzyskali negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Grant Shapps powiedział dla Sky News: „Jeśli chodzi o certyfikaty szczepień, mogę potwierdzić, że pracujemy nad aplikacją NHS. W rzeczywistości będzie to aplikacja NHS używana przez osoby, które rezerwują wizyty u lekarza, będzie można za jej pomocą pokazać, że miałeś szczepionkę lub przeszedłeś testy”.

„Współpracuję z partnerami na całym świecie, aby upewnić się, że nasz system będzie uznawany na całym świecie” - dodał minister transportu.

Źródła rządowe wyjaśniły później, że nie chodzi aplikację NHS COVID-19 używaną obecnie do „meldowania się”; do miejsc takich jak puby i restauracje w celu śledzenia kontaktów — ale aplikację NHS używaną do rezerwacji wizyt lekarskich.


Zgodnie z planem Borisa Johnsona dotyczącym zniesienia ograniczeń, podróże międzynarodowe nie będą dozwolone wcześniej niż 17 maja.

Doniesienia mediów sugerowały, że około 30 krajów zostanie początkowo dodanych do zielonej listy.

Będą to miejsca docelowe, w których Brytyjczycy będą mogli podróżować bez konieczności poddawania się kwarantannie po powrocie.

Nadal jednak będą musieli przejść test na obecność koronawirusa wjazdem, a także po powrocie do Wielkiej Brytanii.

środa, 28 kwietnia 2021 10:22
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Samochody autonomiczne będą dozwolone w Wielkiej Brytanii już w tym roku
 Czytaj następny artykuł:
Za 2 tygodnie zostanie ogłoszone, do jakich krajów będzie można podróżować bez kwarantanny