Wiadomości
W Polsce zatrzymano trzy pielęgniarki za sprzedaż certyfikatów szczepień przeciw Covid-19
Policjanci z Kalisza zatrzymali trzy pielęgniarki, które wystawiały za opłatą sfałszowane certyfikaty świadczące o zaszczepieniu przed koronawirusem.
Policjanci z Kalisza zatrzymali trzy pielęgniarki, które wystawiały za opłatą sfałszowane certyfikaty świadczące o zaszczepieniu przed koronawirusem.
Ze względu na dobro śledztwa prokuratura nie podaje więcej szczegółów. Zatrzymanym kobietom grozi do ośmiu lat więzienia
Osoby zainteresowane kontaktowały się z tymi pielęgniarkami, przekazując im swoje dane oraz oczywiście stosowną opłatę — pomiędzy 500 a 700 złotych.
Były wprowadzane do narodowego systemu szczepień, który ewidencjonuje wszystkie osoby zaszczepione i wydawały certyfikat, który potwierdzał nieprawdę, ponieważ te osoby nigdy nie były zaszczepione.
- Za tego rodzaju przestępstwo, które wiąże się także z otrzymaniem korzyści majątkowej, grozi kara do 8 lat więzienia — opisywał sytuację mł. insp. Andrzej Borowiak z policji w Poznaniu.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Wielka Brytania: miliony klientów dostaną dodatkowe pieniądze. Wypłaty 8…

Ambasada RP wydaje pilne ostrzeżenie dla podróżnych udających się do Wie…

To miasto w czołówce bezrobocia w Wielkiej Brytanii. Nawet 2 na 5 osób n…

Miliony kierowców w Wielkiej Brytanii otrzymają 700 GBP odszkodowania

Wielka Brytania podnosi opłaty wizowe. Nawet o 222 GBP więcej już od kwi…

Wielka Brytania przestawia zegarki. Kiedy zmiana czasu i dlaczego coraz …

Nie Tesco ani Sainsbury’s. Ten supermarket w Wielkiej Brytanii najszybci…
