Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

„Putin to uwielbia” - Johnson obwinia Rosję o kryzys rosnących kosztów utrzymania

Boris Johnson przyznał, że tej zimy rachunki za energię będą bardzo wysokie — a koszt ogrzewania już dla niektórych jest „przerażający”.

Pisząc w niedzielę w The Mail, ustępujący premier obwinił Władimira Putina za pogłębiający się kryzys — i stwierdził, że rosyjski prezydent „to uwielbia”.


Chociaż Johnson ostrzegał, że nadchodzące miesiące mogą być „bardzo trudne”, podkreśla, że ​​przyszłość Wielkiej Brytanii „będzie złota”.

Napisał: „To inwazja Putina na Ukrainę przestraszyła rynki energetyczne. To za wojnę Putina płacą brytyjscy konsumenci”.

„Dlatego wasze rachunki za energię się podwajają. Obawiam się, że Putin o tym wie i to uwielbia. Chce, żebyśmy to odczuwali”.

Johnson twierdził, że Putin wierzy, że „miękcy” politycy europejscy złagodzą sankcje „i będą błagać o rosyjską ropę i gaz”, gdy nadejdzie zima.

Ostrzegł jednak, że wycofanie poparcia dla Ukrainy będzie „zupełnym szaleństwem” – i podkreślił, że pozycja Putina „słabnie” z każdym miesiącem.


Konserwatywny rząd został oskarżony o brak działania w związku z kryzysem rosnących kosztów utrzymania, ponieważ trwa rywalizacja o przywództwo między Rishi Sunakiem i Liz Truss.

Jednak Johnson napisał: „Musimy i pomożemy ludziom przejść przez ten kryzys. Ogromne sumy pieniędzy podatników są już zaangażowane w pomoc ludziom w opłacaniu rachunków. Ta gotówka płynie teraz – i będzie płynąć w nadchodzących miesiącach”.

„W przyszłym miesiącu – ktokolwiek przejmie moje stanowisko – rząd ogłosi kolejny ogromny pakiet wsparcia finansowego” - dodał.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Rodziny w Wielkiej Brytanii zapłacą po 250 GBP za pokrycie kosztów upadku firm energetycznych
 Czytaj następny artykuł:
Obniżenie podatku VAT w UK do 15%. Taką opcję rozważa Liz Truss