Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Primark otworzy cztery nowe sklepy

Primark wzmacnia swoje zaangażowanie w Wielkiej Brytanii i planuje zainwestować 140 milionów funtów w swoje sklepy w ciągu najbliższych dwóch lat.

W czasie, gdy wielu sprzedawców detalicznych zamyka sklepy lub bankrutuje, Primark planuje otworzyć cztery nowe sklepy.


Nowe sklepy będą zlokalizowane w Bury St Edmunds, Craigavon, Salisbury i Teesside Park.

Primark przeniesie również swoje sklepy do lepszych miejsc w Bradford i High Wycombe.

Inwestycje zwiększą powierzchnię sprzedaży w Wielkiej Brytanii o 160 000 stóp kwadratowych i stworzą co najmniej 850 nowych miejsc pracy.

Primark przejmuje dawny sklep Debenhams w Bury St Edmunds, co jest najnowszym dowodem na to, jak zmienił się brytyjski krajobraz detaliczny od początku pandemii.


Według danych Local Data Company w pierwszej połowie tego roku zamknięto ponad 6000 sklepów, podczas gdy duże sieci Topshop , Dorothy Perkins, Warehouse, Oasis, Karen Millen po kłopotach finansowych przestawiły się na sklepy internetowe.

Inwestycja Primarka w sklepy stacjonarne nastąpiła zaledwie tydzień po tym, jak firma w końcu rozpoczęła zakupy online, uruchamiając opcje „kliknij i odbierz” w 25 sklepach.

Zobacz też:


Podczas lockdownów Primark stracił 1 miliard funtów ze sprzedaży, ponieważ kupujący nie mogli kupować jego produktów online.

Jednak Primark celowo skupił się na „kliknij i odbierz”, a nie na dostawach do domu, ponieważ nadal chce zwiększać ruch w swoich sklepach stacjonarnych.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Świąteczna ciężarówka Coca-Coli w UK. Znamy pierwsze przystanki
 Czytaj następny artykuł:
Były pracownik zdradza tajemnice Czarnego Piątku i ukryte kody, na które należy zwrócić uwagę