Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Aldi znosi limity owoców i warzyw w UK

Najtańszy supermarket w Wielkiej Brytanii jako ostatni zaktualizował swoje zasady dotyczące limitów owoców i warzyw dla klientów.

Aldi poinformował, że od poniedziałku kupujący nie będą mieli już ograniczeń kupowania tylko trzech świeżych produktów na osobę.


W tym tygodniu Asda, Morrisons i Lidl również złagodziły swoje ograniczenia.

Aldi wcześniej nałożył limit na pomidory, paprykę i ogórki w związku z powszechnymi niedoborami.

Rzecznik Aldi powiedział: „Od poniedziałku (13 marca) Aldi zniesie wszystkie ograniczenia zakupowe dotyczące świeżych produktów – w tym ograniczenia dotyczące pomidorów, papryki i ogórków”.

Lidl, Asda i Morrisons nieco złagodzili swoje zasady, ale nadal mają pewne ograniczenia dotyczące niektórych produktów.

Lidl zniósł ograniczenia dotyczące ilości owoców i warzyw, które klienci mogą kupić, i zobowiązał się do zniesienia wszystkich ograniczeń do poniedziałku.


Asda potwierdziła, że zniosła limit trzech sztuk ogórków, sałat, brokułów, kalafiorów i opakowań malin. Nadal obowiązują jednak ograniczenia dotyczące pomidorów i papryki.

Supermarket jednak poinformował, że dostawy pomidorów powinny wrócić do normy w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Morrisons zniósł ograniczenia dotyczące ogórków, ale nadal ogranicza sprzedaż pomidorów, sałaty i papryki do dwóch na osobę.

Kupujący zaczęli zauważać niedobory pomidorów i innych warzyw pod koniec lutego, a supermarkety obwiniały za to okres złej pogody w Hiszpanii i Maroku.

Rolnicy z Wielkiej Brytanii informowali, że rosnące rachunki za energię również przyczyniły się do niedoborów, po tym, jak hodowcy z Wielkiej Brytanii i Holandii postanowili nie sadzić warzyw, które wymagały ogrzewanych szklarni przez zimę ze względu na rosnące koszty energii elektrycznej.


W rezultacie supermarkety stały się zależne od żywności z Hiszpanii i północnej Afryki i bardziej narażone na problemy z łańcuchem dostaw.

Niedobory doprowadziły do tego, że inne duże supermarkety, w tym Lidl, Asda, Tesco i Aldi, wprowadziły reglamentację.

Ministrowie byli krytykowani za podejście do tej kwestii, a Thérèse Coffey, sekretarz ds. środowiska, znalazła się pod ostrzałem, gdy zasugerowała, że Brytyjczycy powinni jeść więcej rzepy, zamiast polegać na importowanej żywności.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Tysiące osób w UK może otrzymać 250 funtów dodatku na konta bankowe – jak złożyć wniosek
 Czytaj następny artykuł:
Szkoły w UK zostaną ponownie zamknięte w następnym tygodniu