Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Tysiące osób w UK może otrzymać 250 funtów dodatku na konta bankowe – jak złożyć wniosek

Tysiące mieszkańców Wielkiej Brytanii może otrzymać 250 funtów bezpośrednio na swoje konta bankowe, które mają pomóc w pokryciu kosztów utrzymania.

W ramach programu Household Support Fund zmagający się z trudnościami mieszkancy North Northamptonshire mogą ubiegać się o pieniądze, które mają pomóc im złagodzić ciężar rosnących cen i rachunków za energię.


Kwalifikować się może każdy, kto pracuje, ale zarabia mniej niż 400 funtów tygodniowo netto – po opodatkowaniu, ale z uwzględnieniem wszelkich świadczeń.

Dodatek jednak będą mogły otrzymać tylko osoby, które nie otrzymały dodatku z tytułu kosztów utrzymania, który wyniósł łącznie 650 GBP.

Każdy kwalifikujący się wnioskodawca otrzyma wstępną płatność w wysokości 125 GBP, a następnie automatycznie kolejną taką samą kwotę 60 dni później.

Osoby, które chcą złożyć wniosek, będą musiały przedstawić dwa ostatnie miesięczne odcinki wypłaty lub cztery ostatnie odcinki tygodniowych wypłat.

Będą także musiały przedstawić potwierdzenie adresu, takie jak aktualny wyciąg bankowy, prawo jazdy lub ostatni rachunek za media.


Cały program rządowy jest wart 421 milionów funtów i został przedłużony do marca 2023 r., aby pomóc zagrożonym gospodarstwom domowym.

Rady w całym kraju otrzymały część dostępnych pieniędzy, aby rozdać potrzebującym Brytyjczykom.

Zobacz też:


Pieniądze, które można otrzymać, różnią się w zależności od tego, kto jest radą lokalną, a także od sytuacji osobistej.

Jednak możesz otrzymać gotówkę lub bony, które pomogą Ci zapłacić za takie rzeczy, jak ogrzewanie domu lub pokrycie kosztów cotygodniowych zakupów spożywczych.

Aby uzyskać pomoc, należy skontaktować się z lokalną radą – ponieważ władze lokalne są odpowiedzialne za dystrybucję funduszy.


Aby znaleźć lokalną radę, skorzystaj z narzędzia do wyszukiwania rad lokalnych gov.uk.

Każda rada będzie miała inny proces składania wniosków, więc dokładne szczegóły dotyczące składania wniosków będą się różnić w zależności od miejsca zamieszkania.

Przykładowo osoby mieszkające w Harrow w Londynie mogą ubiegać się o darmową gotówkę o wartości do 300 funtów.

Tysiące mieszkańców North Yorkshire otrzymają elektroniczne kupony, które mają pomóc im zapłacić za żywność i inne niezbędne produkty w supermarketach.


Tysiące mieszkańców Shropshire kwalifikujących się do programu, otrzymują jednorazową płatność w wysokości 180 GBP.

Natomiast w Kensington i Chelsea gospodarstwa domowe mogą otrzymać do 150 funtów na pokrycie rachunków domowych, żywności i odzieży.

Niektóre rady nie wymagają ubiegania się o pomoc i zamiast tego skontaktują się z Tobą w tej sprawie, jeśli się kwalifikujesz.

Jeśli na stronie internetowej Twojej rady nie ma żadnych informacji, najlepiej zadzwonić do nich i poprosić o więcej informacji.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
„Armageddon Alarm” w Wielkiej Brytanii. Miliony ludzi zobaczą, jak ich telefon miga, wibruje i włącza alarm w ramach testu
 Czytaj następny artykuł:
Aldi znosi limity owoców i warzyw w UK