Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

„Armageddon Alarm” w Wielkiej Brytanii. Miliony ludzi zobaczą, jak ich telefon miga, wibruje i włącza alarm w ramach testu

Wielka Brytania ma przetestować przerażający „Armagedon Alarm” w ciągu kilku tygodni, podczas którego telefony ludzi będą wibrować, migać i uruchamiać alarmy.

Jest to część nowego rządowego systemu ostrzegania o zagrożeniach, w ramach którego miliony ludzi usłyszą dźwięk alarmu ze swoich telefonów i otrzymają wiadomość tekstową z ostrzeżeniem.


Nowy system ma ostrzegać ludzi o „zagrożeniu życia” w pobliżu, a wstępne testy skupiają się na powodziach i ekstremalnych warunkach pogodowych.

Właściciel telefonu otrzyma szczegółowe informacje na temat sytuacji awaryjnej wraz z poradami, co robić i jak szukać pomocy.

Partia Pracy naciskała na wprowadzenie tego systemu od ponad dekady, a ministrowie obiecują jego wprowadzenie od 2013 roku.

Wcześniej rząd zapowiedział w sierpniu, że system zostanie uruchomiony w październiku.


Minister Kit Malthouse ujawnił wówczas, że nowy program pozwoli rządowi „o wiele bardziej kompleksowo ostrzegać ludzi” przed zbliżającym się niebezpieczeństwem, takim jak powodzie, burze, pożary czy ataki terrorystyczne.

W opublikowanych przez rząd w grudniu National Resilience Framework podano, że system zostanie uruchomiony „na początku 2023 r.”.

Teraz rzecznik rządu powiedział: „Ostrzeżenia o nagłych wypadkach będą istotnym narzędziem pomagającym nam lepiej reagować na sytuacje kryzysowe, zarówno na szczeblu krajowym, jak i lokalnym”.

„Ściśle współpracowaliśmy ze służbami ratunkowymi, aby to opracować”.


„Teraz będziemy przeprowadzać szeroko zakrojone próby przed wprowadzeniem na rynek krajowy, wkrótce podamy więcej informacji” - dodał.

Do tej pory testy były przeprowadzane tylko lokalnie w Reading.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Śnieg i mróz powrócą do UK. Met Office wydaje ostrzeżenie o śniegu i lodzie na drogach
 Czytaj następny artykuł:
Tysiące osób w UK może otrzymać 250 funtów dodatku na konta bankowe – jak złożyć wniosek