Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Śnieg i mróz powrócą do UK. Met Office wydaje ostrzeżenie o śniegu i lodzie na drogach

Według prognoz w tym tygodniu w Wielkiej Brytanii temperatury znów będą spadać, a na wielu obszarach prognozowane są intensywne opady deszczu i śniegu.

Met Office wydało żółte ostrzeżenia przed śniegiem, które obowiązują w północnej i środkowej Anglii, a także w Szkocji i Irlandii Północnej.


W poniedziałek rano temperatura w południowych częściach kraju ma przekroczyć 10°C, podczas gdy w północnych regionach słupek rtęci może spaść do 3°C, a następnie może stopniowo spadać do 0°C.

Ten spadek temperatury jest spowodowany przesuwaniem się przez Wielką Brytanię obszaru niskiego ciśnienia w kierunku wschodu.

Zobacz też:


Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia (UKHSA) wydała w niedzielę nowy alert pogodowy, ostrzegając, że mrozy „mogą zwiększyć zagrożenie dla zdrowia wrażliwych osób i zakłócić świadczenie usług”.

Na wielu obszarach spodziewane są intensywne opady deszczu, które zamienią się w śnieg w całej Szkocji, a później w Irlandii Północnej i północnej Anglii.


Met Office poinformowało, że wtorek będzie zimny z rozproszonymi zimowymi opadami deszczu i rozległymi przymrozkami w nocy.

Jednak środa będzie bardziej wilgotna i wietrzna z południowego zachodu, a w północnej Wielkiej Brytanii możliwe są opady śniegu.

W kolejnych daniach biuro meteorologiczne oczekuje, że pogoda będzie zmienna do weekendu, z mieszanką jasnych i słonecznych okresów, deszczu i szansą na dalsze opady śniegu w niektórych częściach Szkocji.

Oczekuje się, że temperatury pozostaną raczej łagodne, zwłaszcza na południu, ale prawdopodobnie niskie na dalekiej północy.


Miejscami spodziewane są również silne wiatry, zwłaszcza w okolicach wybrzeży.

Ten wzorzec pogodowy prawdopodobnie utrzyma się do końca marca, a wiele obszarów może być bardziej wilgotnych niż zazwyczaj o tej porze.

Pod koniec miesiąca, przed nadejściem wiosny, najbardziej prawdopodobne są chłodniejsze i bardziej suche warunki, zwłaszcza na północy.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Pełna lista dodatków i płatności w UK, które wpłyną na konta bankowe w marcu. Ile funtów można otrzymać?
 Czytaj następny artykuł:
„Armageddon Alarm” w Wielkiej Brytanii. Miliony ludzi zobaczą, jak ich telefon miga, wibruje i włącza alarm w ramach testu