Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Marka Wilko kupiona przez The Range

Fot: Google Map
Sieć sklepów The Range doszła do porozumienia w sprawie zakupu marki Wilko, po tym, jak próba ratunkowego przejęcia szerszego biznesu się nie powiodła.

Umowa oznacza, że The Range będzie właścicielem strony internetowej Wilko i może zdecydować się na sprzedaż niektórych z jej produktów – podaje BBC.


Administratorzy poinformowali, że 36 pracowników Wilko przeszło do The Range i oczekują wznowienia działalności online na początku października.

Niemniej jednak transakcja nie zapobiegnie zniknięciu sklepów Wilko z ulic handlowych w Wielkiej Brytanii.

Związki zawodowe twierdzą, że prawie wszyscy z 12,500 pracowników Wilko prawdopodobnie stracą pracę w wyniku zamknięcia sklepów.


Jane Steer, jedna z administratorów PwC, stwierdziła, że Wilko „nadal jest bardzo lubianą i cenioną marką w Wielkiej Brytanii”, dodając, że umowa z The Range oznacza, że „nazwa Wilko przetrwa”.

The Range, posiadająca 210 sklepów w Wielkiej Brytanii, planuje również sprzedaż produktów dostępnych do odbioru w sklepie za pośrednictwem strony Wilko.com.

Jej dyrektor generalny, Alex Simpkin, powiedział, że The Range jest zachwycona zakupem marki Wilko, co „następuje w czasie, gdy konsumenci bardziej niż kiedykolwiek chcą robić zakupy z pewnością co do wartości i jakości”.


Wilko, znane jako sklep oferujący produkty w atrakcyjnych cenach, cieszyło się rosnącym zainteresowaniem konsumentów w poszukiwaniu okazji podczas kryzysu kosztów życia.

Niemniej jednak firma, założona w 1930 roku i będąca filarem ulic handlowych w całym kraju, znalazła się w trudnej sytuacji finansowej w sierpniu, borykając się z dużymi stratami i brakiem gotówki.

Zobacz też:


Właściciel Poundland zgodził się przejąć umowy najmu około 71 sklepów Wilko, które zostaną ponownie otwarte pod jego marką.

Inny konkurent, B&M, zgodził się również kupić 51 sklepów Wilko w ramach transakcji o wartości 13 mln funtów.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Awaryjne lądowanie samolotu w UK. Pasażerowie poproszeni o zdjęcie butów i przyjęcie pozycji awaryjnej
 Czytaj następny artykuł:
Ryanair wydaje pilne ostrzeżenie dla podróżnych. Możliwe zakłócenia lotów