Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Pilne ostrzeżenie przed burzami w Anglii z ryzykiem uszkodzenia budynków

Południowa Anglia stoi w obliczu nowego zagrożenia pogodowego. Biuro Meteorologiczne (Met Office) wydało ostrzeżenie o silnych burzach, które mają nadejść w następstwie sztormu Debi.

Żółte strzeżenie obejmuje całą południową Anglię, która ma zostać dotknięta ulewnymi deszczami i silnymi wiatrami.


Ostrzeżenie jest ważne od godziny 5:00 rano do południa we wtorek. Prognozuje się, że „pasmem gwałtownych, burzowych opadów deszczu” szybko przemieści się na wschód przez obszar objęty ostrzeżeniem.

Ludzie powinni spodziewać się „pewnych uszkodzeń budynków i konstrukcji spowodowanych uderzeniami piorunów lub silnymi i porywistymi wiatrami”.

Do obszarów zagrożonych należą Londyn, Kent, Sussex, Hampshire, Dorset, Devon i Kornwalia.


Prognozowane burze mogą również powodować niebezpieczne warunki na drogach, zwiększając ryzyko dla kierowców z powodu rozbryzgu, stojącej wody, a nawet gradu.

Możliwe są rozległe opóźnienia w podróżach, w tym w transporcie autobusowym, kolejowym i lotniczym. „Krótkotrwała utrata zasilania i innych usług jest prawdopodobna,” dodaje Met Office.

To ostrzeżenie meteorologiczne następuje po tym, jak sztorm Debi przeszedł przez Wielką Brytanię z wiatrami o prędkości do 70 mil na godzinę, powodując poważne powodzie.

W północno-zachodniej Anglii obowiązywały ostrzeżenia pogodowe na poziomie bursztynowym, a sztorm ten był czwartym nazwanym sztormem sezonu.


W szczytowym momencie w Irlandii obowiązywały dwa czerwone ostrzeżenia „niebezpieczeństwo dla życia”.

Wcześniej w tym miesiącu, Wielka Brytania została dotknięta przez sztorm Ciarán, który również pozostawił za sobą ślad zniszczenia.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Nowe zasady dla stacji benzynowych Tesco, Sainsbury's, Asda, Shell, BP, Texaco po zmianie prawa
 Czytaj następny artykuł:
Wzrost wynagrodzeń dla milionów pracowników w Wielkiej Brytanii — co to oznacza dla Twoich finansów