Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Zima paraliżuje Wielką Brytanię: Odwołane loty i ostrzeżenia pogodowe

Wielka Brytania zmaga się z ekstremalnymi warunkami zimowymi, które doprowadziły do odwołania lotów i wydania ostrzeżeń pogodowych w całym kraju.

Z powodu intensywnych opadów śniegu i niskich temperatur, lotnisko Glasgow Airport odwołało wszystkie loty, a mieszkańcy borykają się z trudnościami w podróżowaniu.


Podróżni są proszeni o kontakt z liniami lotniczymi w celu uzyskania aktualnych informacji. W całym kraju odnotowano również wiele wypadków drogowych spowodowanych śniegiem i lodem, co utrudnia podróżowanie.

Met Office wydało żółte ostrzeżenia pogodowe dla wschodniego wybrzeża Wielkiej Brytanii, od Szkocji po East Anglia, obowiązujące do godziny 11:00 rano.

Co więcej, ostrzeżenia dotyczące lodu zostały wydane dla części Irlandii Północnej i południowo-zachodniej Anglii. Prognozy wskazują na możliwość dalszych opadów śniegu i utrzymujących się niskich temperatur.


W związku z trudnymi warunkami pogodowymi Scottish Fire and Rescue Service oraz North Wales Police wydali zalecenia dotyczące bezpieczeństwa dla podróżujących.

Zaleca się szczególną ostrożność na drogach oraz unikanie niepotrzebnych podróży.

Zimowa pogoda wpłynęła również na odwołanie wielu wydarzeń sportowych, w tym meczów piłkarskich i wyścigów konnych. Na przykład, mecz Crewe z Bristol Rovers w ramach Pucharu FA został odwołany i przełożony na 12 grudnia.


Ekstremalne warunki zimowe w Wielkiej Brytanii stanowią poważne wyzwanie dla mieszkańców i podróżujących.

Odwołane loty, trudne warunki drogowe i ostrzeżenia pogodowe wymagają od wszystkich zachowania ostrożności i dostosowania planów podróży do panujących warunków.

Władze i służby ratunkowe apelują o zachowanie bezpieczeństwa i śledzenie aktualnych informacji pogodowych.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Brytyjski dostawca energii oferuje 50% zniżki na energię elektryczną w Boże Narodzenie. Kto się kwalifikuje?
 Czytaj następny artykuł:
Nowe ostrzeżenia pogodowe w Wielkiej Brytanii: Śnieg i lód w wielu regionach