Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wizz Air odwołuje wszystkie loty z Birmingham do Polski. Z rozkładu znikną 3 połączenia

Osoby, które planują podróże między Polską a Wielką Brytanią, napotkały na znaczące przeszkody, gdyż z rozkładu Wizz Air wycofane zostały wszystkie połączenia z Birmingham do Polski.

Decyzja ta jest bezpośrednim wynikiem problemów technicznych z silnikami Pratt&Whitney, które wpłynęły na konieczność uziemienia około 50 samolotów A321neo należących do floty przewoźnika.


Wizz Air, podobnie jak inne linie lotnicze, musiał zmierzyć się z koniecznością wycofania z użytku kilkudziesięciu maszyn, co doprowadziło do anulowania prawie 20 tras lotniczych z Polski, w tym wszystkich kluczowych połączeń między Polską a Wielką Brytanią.

Wśród odwołanych tras znalazły się loty z Birmingham do Krakowa, Warszawy oraz Wrocławia, z ostatnimi połączeniami zaplanowanymi odpowiednio na 18 i 30 marca.

Poniżej przedstawiamy szczegóły dotyczące wszystkich odwołanych połączeń przez Wizz Air z Birmingham do Polski:

Loty z Birmingham do Krakowa

To połączenie jest jednym z kluczowych tras oferowanych przez Wizz Air, umożliwiając bezpośrednie podróże między Wielką Brytanią a południem Polski. Ostatni lot na tej trasie został zaplanowany na 18 marca, co oznacza, że pasażerowie muszą teraz szukać alternatywnych lotów lub korzystać z innych środków transportu do Krakowa.

Loty z Birmingham do Warszawy

Stolica Polski stanowi ważny punkt komunikacyjny dla wielu podróżujących, a wycofanie lotów z Birmingham do Warszawy znacząco utrudnia dostęp do bezpośrednich połączeń lotniczych. Ostatnie połączenie na tej trasie odbędzie się 30 marca, co wymusza na pasażerach przemyślenie alternatywnych planów podróży.

Loty z Birmingham do Wrocławia

Wrocław, jako jedno z większych miast Polski, przyciąga zarówno turystów, jak i osób podróżujących w celach biznesowych. Ostatnie połączenie jest zaplanowane również 30 marca, stanowi wyzwanie dla tych, którzy planowali korzystać z tej trasy.

Pasażerowie dotknięci tymi odwołaniami mogą oczekiwać wsparcia ze strony linii lotniczej w postaci alternatywnych rozwiązań podróży lub zwrotów kosztów biletów.

Zobacz też:


W obliczu tych zmian ważne jest, aby osoby podróżujące na tych trasach na bieżąco śledziły komunikaty od Wizz Air i rozważały różne opcje dostępne dla swoich planów podróży.

Reakcja Ryanaira i oferowane „taryfy ratunkowe”

Ryanair, reagując na sytuację, wprowadził specjalne ceny biletów, aby umożliwić pasażerom dotkniętym odwołaniami kontynuację ich podróży. „Taryfy ratunkowe” obejmują między innymi:


Loty z Krakowa do Birmingham, oferując alternatywę dla pasażerów, którzy nie mogą skorzystać z usług Wizz Air.

Połączenia z Wrocławia do Dubrownika, choć nie bezpośrednio związane z Wielką Brytanią, pokazują szeroki zakres wsparcia oferowanego przez Ryanair w obliczu odwołań.

Loty z warszawskiego Lotniska Chopina do Birmingham, zapewniające ważną alternatywę dla podróżnych z polskiej stolicy.


Ceny biletów w jedną stronę rozpoczynają się już od 19,99 euro, co stanowi atrakcyjną propozycję dla osób, które planują podróże między Polską a Wielką Brytanią.

Ryanair, podkreślając swoją rolę jako niezawodnego i taniego przewoźnika, zapewnia, że chętnie powita na pokładzie swoich samolotów pasażerów dotychczas latających z Wizz Air.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Dziś Pancake Day w Wielkiej Brytanii: dlaczego właśnie dziś jemy naleśniki?
 Czytaj następny artykuł:
Ewakuacja Victoria Station w Londynie. Przekierowane pociągi