Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wakacje szkolne w Anglii mogą zostać skrócone do czterech tygodni

W Anglii rozgorzała dyskusja na temat przeprowadzenia znaczących zmian w kalendarzu szkolnym.

Zgodnie z raportem Fundacji Nuffield, wakacje letnie w szkołach w Anglii powinny zostać skrócone do czterech tygodni.


W ramach proponowanej rewizji kalendarza szkolnego, który obowiązuje od czasów wiktoriańskich, sugeruje się również wydłużenie przerw świątecznych oraz dłuższe przerwy półsemestralne.

Lee Elliot Major, profesor mobilności społecznej na Uniwersytecie w Exeter i jeden z autorów raportu, stwierdził, że reforma kalendarza akademickiego w Anglii byłaby skutecznym i niskokosztowym sposobem na zmniejszenie różnic edukacyjnych, które nasiliły się od czasu pandemii.

„Rozłożenie wakacji szkolnych równomiernie w ciągu roku ma pełne uzasadnienie edukacyjne: poprawia dobrostan uczniów i jakość życia zawodowego nauczycieli bez dodatkowych kosztów, równoważy koszty opieki nad dziećmi dla rodziców i potencjalnie poprawia wyniki akademickie wielu dzieci” - powiedział Major.


Skrócenie wakacji letnich z sześciu do czterech tygodni nadal zapewniałoby nauczycielom wystarczająco dużo czasu na odpoczynek, podczas gdy dwutygodniowe przerwy w czasie półsemestrów lutego i października dałyby bardzo potrzebny czas wolny w najbardziej intensywnych okresach roku akademickiego.

Geoff Barton, sekretarz generalny Stowarzyszenia Liderów Szkół i Kolegiów, zauważył, że pomysł zmiany długości wakacji letnich pojawia się od wielu lat i nieuchronnie budzi różne opinie.

„Istnieją dowody sugerujące, że zmiany mogą przynieść korzyści uczniom i rodzicom, ale inne badania były znacznie mniej jednoznaczne. Ważne jest, aby wpływ jakichkolwiek zmian był dokładnie rozważony i niewprowadzany pochopnie” - powiedział.


Raport Fundacji Nuffield wskazuje na bardzo realne problemy, w tym rosnący kryzys zdrowia psychicznego i dysproporcje między uczniami z niekorzystnych środowisk a ich rówieśnikami.

Możliwe, że zmiany w kalendarzu szkolnym mogłyby w pewnym stopniu złagodzić te problemy.

Jednak mogłoby to również okazać się ogromnym, wyczerpującym zasoby odwróceniem uwagi od najpilniejszych kwestii, takich jak rekrutacja i zatrudnienie, zapewnienie specjalnych potrzeb edukacyjnych i finansowanie edukacji.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Ulubione supermarkety w Wielkiej Brytanii. Na czele listy nie najtańszy sklep
 Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania osiąga punkt krytyczny w kwestii emerytur państwowych