Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Będą kolejne zakłócenia na lotniskach w Wielkiej Brytanii. Pracownicy zagłosowali za strajkiem

Pracownicy Border Force na lotnisku Heathrow w Wielkiej Brytanii podjęli decyzję o strajku w związku ze sporem dotyczącym zmian harmonogramów ich pracy.

Związek Publiczny i Handlowy (PCS) poinformował, że 600 jego członków (90%), którzy zajmują się kontrolami imigracyjnymi i sprawdzaniem paszportów, zagłosowało za podjęciem akcji strajkowej.


Nie ogłoszono jeszcze dat żadnych działań strajkowych, ale akcje strajkowe mogą rozpocząć się już 8 kwietnia, jak informuje związek.

PCS wyraził niezadowolenie swoich członków z planowanych zmian w ich harmonogramach pracy, które miałyby negatywny wpływ na nich i pozostawiłyby prawie 250 osób bez pracy przy kontroli paszportów.

Jeśli odmówią przyjęcia nowych kontraktów, będą zmuszeni szukać pracy gdzie indziej, stwierdził PAS.

Sekretarz generalny PCS, Fran Heathcote, powiedział: „Nasi ciężko pracujący członkowie w Border Force są wypychani przez wrogo nastawionego pracodawcę. Wynik dzisiejszego głosowania jasno pokazuje, jak bardzo nasi członkowie są zdeterminowani, aby bronić swoich miejsc pracy. Nie jest za późno, aby Ministerstwo Spraw Wewnętrznych postąpiło słusznie i zrezygnowało z tych niepotrzebnych zmian oraz pracowało ze związkiem nad ochroną miejsc pracy i warunków pracy”.


PCS obecnie kwestionuje ustawodawstwo rządu dotyczące minimalnych poziomów usług.

„Będziemy zdecydowanie bronić prawa naszych członków do strajku, jeśli ministrowie spróbują narzucić nakaz pracy” – dodał Heathcote.

Rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych powiedział: „Jak można się spodziewać, naszym priorytetem jest utrzymanie bezpieczeństwa naszych obywateli i ochrona naszych granic. Pracujemy ściśle z lotniskiem Heathrow i mamy solidne plany mające na celu zminimalizowanie jakichkolwiek opóźnień wynikających z planowanego strajku. Wdrożymy odpowiednie zasoby, aby sprostać krytycznemu zapotrzebowaniu i wspierać przepływ pasażerów oraz towarów przez naszą granicę”.


Ten spór i zapowiedź strajku mogą mieć znaczący wpływ na funkcjonowanie jednego z najbardziej ruchliwych portów lotniczych na świecie, wprowadzając potencjalne zakłócenia dla pasażerów i towarów przekraczających granicę Wielkiej Brytanii.

Zdecydowana postawa pracowników i ich gotowość do podjęcia akcji strajkowej podkreślają powagę sytuacji i determinację w obronie swoich warunków pracy.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania odnotowuje największy wzrost ubóstwa od 30 lat
 Czytaj następny artykuł:
Koniec z ograniczeniem do 100 ml płynów w bagażu podręcznym w Wielkiej Brytanii. Pierwsze duże lotnisko znosi limity