Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Nowe kontrole graniczne w Wielkiej Brytanii. Eurotunnel wydaje oświadczenie

Operator Kanału La Manche, firma Getlink, wydała oświadczenie, w którym zapewnia, że Eurotunnel będzie gotowy na nowe kontrole graniczne, które mają zostać wprowadzone w październiku, pomimo obaw o długie kolejki i chaos podróżniczy w hrabstwie Kent.

System Entry Exit wymagać będzie od Brytyjczyków odwiedzających Unię Europejska rejestracji danych biometrycznych.


Przygotowania do nowych kontroli

Na terminalu Eurotunnel w Folkestone pojawiły się już kioski, których pasażerowie będą musieli używać zamiast tradycyjnego stemplowania paszportów.

John Keefe, dyrektor ds. korporacyjnych i publicznych Getlink, wyraził nadzieję, że proces będzie „tak płynny”, że przyciągnie więcej klientów.


Getlink, wcześniej znany jako Eurotunnel, wydał około 70 milionów funtów na budowę obszaru o powierzchni dwóch boisk piłkarskich w Folkestone, gdzie ludzie będą mieli skanowane twarze i pobierane odciski palców.

Firma stwierdziła, że dodanie tego procesu zajmie około pięciu minut do każdej podróży pojazdu, w zależności od liczby pasażerów.

„Wykonaliśmy wiele modelowania i dużo pracy z AI” – powiedział Keefe.

„Zbudowaliśmy system, który poradzi sobie z naszymi szczytowymi poziomami ruchu, nie dodając wiele do czasu podróży”.


Opisał kioski jako „idiotoodporne” i dodał, że przeprojektowanie przepływu ruchu w obszarze kontroli granicznej oznacza, że terminale będą mogły obsługiwać jeszcze więcej ruchu niż obecnie.

Przygotowania w innych portach

Przygotowania do kontroli biometrycznych, które mają wejść w życie 6 października, trwają również w porcie promowym w Dover oraz na londyńskim dworcu St Pancras obsługującym Eurostar.

Ponieważ proces rejestracji będzie musiał być przeprowadzany osobiście w porcie lub na stacji, pojawiły się powtarzające się ostrzeżenia o potencjalnych zatorach.


Rzecznik Portu Dover również potwierdził, że prace nad „etapem realizacji” niezbędnej infrastruktury portowej dla tej zmiany są na dobrej drodze.

Wprowadzenie nowych kontroli granicznych wiąże się z wieloma wyzwaniami, jednak Getlink zapewnia, że będzie gotowy na październikową zmianę.

Zobacz też:


Dzięki znacznym inwestycjom i nowoczesnym technologiom firma dąży do minimalizacji opóźnień i utrzymania płynności ruchu na swoich terminalach.

Czas pokaże, czy te przygotowania wystarczą, aby uniknąć długich kolejek i chaosu podróżniczego.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Ważne ostrzeżenie dla podróżnych udających się do Hiszpanii. 170 GBP grzywny za kupowanie podrabianych produktów
 Czytaj następny artykuł:
Bank Anglii wydaje ważny komunikat w związku z wprowadzaniem nowych pieniędzy