Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ryanair odwołuje prawie 100 lotów i wydaje oświadczenie

Tania linia lotnicza Ryanair została zmuszona do odwołania dziesiątek lotów w wyniku strajku kontrolerów ruchu lotniczego we Francji.

Pracownicy kontroli ruchu lotniczego w tym kraju mają jutro (czwartek, 6 czerwca) przystąpić do strajku, co wpłynie na podróżnych planujących podróż do lub z lotniska Paris Beauvais.


Ryanair odwołał prawie 100 lotów, w tym przynajmniej jeden z lotniska w Birmingham – podało Birmingham Live.

Rzecznik Ryanair powiedział: „Jest to niewytłumaczalne, że Ursula von der Leyen i Komisja Europejska nie podjęły działań w celu ochrony wolności przemieszczania się pasażerów UE podczas tych powtarzających się strajków ATC we Francji. W rezultacie zostaliśmy zmuszeni do odwołania prawie 100 lotów do/z lotniska Paris Beauvais jutro, w czwartek 6 czerwca, niesprawiedliwie zakłócając plany podróży tysięcy pasażerów UE w krótkim czasie”.

„Pasażerowie UE mają dość niepotrzebnych odwołań podczas strajków ATC. Komisja Europejska musi teraz podjąć działania w sprawie petycji Ryanair ‘Protect Passengers - Keep EU Skies Open’, którą Ryanair dostarczył bezpośrednio do biur Komisji Europejskiej w maju, wrześniu i styczniu zeszłego roku” - dodał.

Apel do Komisji Europejskiej

Linia lotnicza wezwała Komisję Europejską do podjęcia działań w celu ochrony pasażerów przed skutkami krajowych strajków ATC, które są całkowicie niezwiązane z nimi.

„Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla obciążania pasażerów UE skutkami krajowych strajków ATC i nadszedł czas, aby Ursula von der Leyen i Komisja Europejska coś z tym zrobili” – dodano w oświadczeniu.

Ostrzeżenie dla pasażerów

Ryanair obecnie obsługuje loty do lotniska Paris Beauvais z Manchesteru, Birmingham, Leeds, Edynburga i Belfastu.


Loty do innych obszarów we Francji również mogą być dotknięte, ostrzeżono pasażerów.

Rzecznik lotniska Paris Beauvais powiedział: „Oczekiwane są poważne zakłócenia w harmonogramie lotów. Prosimy o kontakt z linią lotniczą w celu uzyskania informacji na temat statusu lotu”.

Pełna lista odwołanych lotów do i z Wielkiej Brytanii nie została jeszcze udostępniona, ale obecnie odwołane loty obejmują:

  • FR3579 z Leeds do Beauvais o godzinie 11:35
  • FR718 z Birmingham do Beauvais o godzinie 12:45
  • FR5591 z Edynburga do Beauvais o godzinie 14:05
  • FR3580 z Beauvais do Leeds o godzinie 14:45

Pasażerowie są proszeni o sprawdzenie statusu swoich lotów i skontaktowanie się z linią lotniczą w celu uzyskania dalszych informacji.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Brytyjska linia lotnicza wydaje ostrzeżenie dla pasażerów podróżujących z lotniska w Anglii
 Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania przygotowuje się na ogromną falę upałów, ale najpierw będą chłodne dni