Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Setki podróżujących z Ryanair muszą dopłacać 46 GBP na lotnisku przez prosty błąd

Podróżni w Wielkiej Brytanii muszą uważać na potencjalne ukryte opłaty, które mogą znacznie obciążyć ich portfele podczas lotów z tanimi liniami lotniczymi Ryanair. Wszystko z powodu jednego prostego przeoczenia.

Ryanair, znany ze swoich przyjaznych dla portfela cen, jest popularnym wyborem dla Brytyjczyków pragnących eksplorować europejskie destynacje bez wydawania fortuny.


Jednak nieprzestrzeganie jednego kluczowego aspektu procesu rezerwacji może spowodować, że koszty przekroczą nawet te oferowane przez luksusowe linie lotnicze, takie jak British Airways czy TUI.

Reporterka Birmingham Live, Emily Chaplin, podzieliła się swoimi obserwacjami na temat pasażerów ponoszących dodatkowe opłaty podczas wsiadania na lot Ryanair z lotniska w Birmingham na słoneczną wyspę Teneryfa.

Opisała swoje doświadczenia, mówiąc: „Kiedy dotarliśmy do naszej bramki, kolejka była już długa, a my szybko zrozumieliśmy, dlaczego porusza się tak wolno. Za niebieskim metalowym pudełkiem przy stanowisku kontroli paszportowej tworzyła się osobna mini-kolejka, a kobieta na przodzie desperacko próbowała wcisnąć swój wypchany po brzegi plecak do górnej części skrzyni. Moje serce zamarło”.

Emily zauważyła, że Ryanair bardzo rygorystycznie egzekwuje swoją politykę dotyczącą bagażu, obserwując: „Każda osoba była wyciągana z kolejki, aby sprawdzić, czy ich torba mieści się w dopuszczalnych wymiarach. Wiedziałam, że Ryanair ma ścisłe limity bagażowe — kupiłam plecak o dokładnie odpowiednich wymiarach na Amazonie za 24,99 funta, aby uniknąć dodatkowych opłat za upgrade i spędziłam dużo czasu, zwijając wszystkie moje ubrania, aby zmieścić pięć dni. Podróżowałam z Ryanair wiele razy, ale nigdy nie widziałam, aby zasada była tak rygorystycznie egzekwowana”.


Jedna z podróżujących, po dotarciu do przodu kolejki kontrolnej, została poproszona o przetestowanie swojej walizki pod kątem wymiarów określonych przez Ryanair.

Pomimo jej wysiłków, walizka nie mieściła się w dopuszczalnych granicach. Pracownik Ryanair powiedział: „Będziesz musiała zapłacić 46 funtów, aby wnieść torbę na pokład”.

W odpowiedzi na protest pasażerki: „Ale ostatnim razem, gdy leciałam z Ryanair, pozwolono mi to zabrać,” usłyszała odpowiedź: „To jest po prostu polityka Ryanair”.

Emily zauważyła, że w ciągu kwadransa przed wejściem na pokład, naliczono dodatkowe opłaty za ponadwymiarowy bagaż dla 12 pasażerów.


Opisała jedno z takich zdarzeń, mówiąc: „W ciągu około 15 minut, zanim pozwolono nam wejść na pokład, widzieliśmy wielu innych pasażerów muszących mierzyć swoje walizki i 12 osób musiało zapłacić za upgrade, gdy ich torby nie mieściły się w dopuszczalnych wymiarach. Jedna kobieta z nadmiernie wypchanym plecakiem zaczęła wyciągać ubrania z torby i nakładać je na siebie, aby zmniejszyć wagę bagażu. To zadziałało i pozwolono jej przejść bez płacenia”.

Emily dodała, że nie jest pewna, czy Ryanair zaostrza swoje wytyczne dotyczące bagażu, czy jej doświadczenie było jednorazowe.

Zobacz też:


Pasażerowie mogą znaleźć wytyczne dotyczące bagażu na stronie internetowej linii lotniczej. „Dodanie większego bagażu kabinowego i upgrade do Priority Boarding przy rezerwacji kosztuje od 6 funtów, ale czasami może kosztować znacznie więcej. Jeśli masz problem z pakowaniem lekko, warto to zrobić, aby zaoszczędzić sobie 40 funtów” - doradziła Emily.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Brytyjski supermarket pilnie prosi o zwrot produktów. „Nie jedz ich”
 Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania wprowadza nagłą zmianę przepisów dotyczących płynów w bagażu podręcznym: pasażerowie znów ograniczeni do 100 ml