Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Brytyjski supermarket pilnie prosi o zwrot produktów. „Nie jedz ich”

Sieć supermarketów Morrisons ogłosiła pilne wycofanie jednego ze swoich popularnych produktów obiadowych z powodu obaw, że może zawierać małe kawałki metalu.

Agencja ds. Standardów Żywności (FSA) wydała ostrzeżenie dotyczące tego produktu, apelując do konsumentów, aby go nie spożywali, ponieważ może być niebezpieczny.


Morrisons wycofuje 400-gramowe i 170-gramowe opakowania gotowanego kurczaka „wafer thin cooked chicken” z datą przydatności do spożycia 16 czerwca.

Wszelkie punkty sprzedaży, które oferowały ten produkt, umieszczą informacje wyjaśniające powód wycofania oraz wskazówki, co zrobić, jeśli produkt został zakupiony.

Na stronie internetowej FSA można przeczytać: „Ten produkt może zawierać kawałki metalu, co czyni go niebezpiecznym do spożycia. Jeśli kupiłeś powyższy produkt, nie jedz go. Zamiast tego, zwróć go do sklepu, w którym został zakupiony, aby otrzymać pełny zwrot pieniędzy.”


To wycofanie nastąpiło krótko po tym, jak Unilever musiał wycofać lody Magnum Almond Ice Cream Sticks z rynku brytyjskiego i irlandzkiego z obawy, że mogą zawierać małe kawałki metalu i plastiku.

FSA apeluje do konsumentów, aby zwrócili zakupione lody, które zwykle sprzedawane są w opakowaniach po trzy sztuki za około 3,25 funta w większości supermarketów.

Rzecznik FSA powiedział: „Unilever wycofuje lody Magnum Almond Ice Cream Sticks (3x100ml) z powodu możliwej obecności plastiku i metalu, co czyni produkt niebezpiecznym do spożycia. Jeśli kupiłeś powyższy produkt, nie jedz go”.

„W razie pytań lub wątpliwości możesz skontaktować się z zespołem obsługi klienta pod numerem 0800146252, lub e-mailem ukicare@unilever.com.”

Zobacz też:


Unilever poinformował, że wszystkie produkty z kodami partii L3338, L3339, L3340, L3341, L3342 oraz datą ważności 12/205 są objęte wycofaniem. Konsumenci mogą sprawdzić datę ważności i kod partii na bocznej części opakowania.

„Bezpieczeństwo osób, które kupują i używają naszych produktów, zawsze jest naszym priorytetem, dlatego wycofujemy te produkty. Żadne inne produkty Magnum nie są dotknięte tym problemem. Przepraszamy za wszelkie niedogodności i dziękujemy za współpracę” – dodano.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Ambasada w Wielkiej Brytanii wydaje ważny komunikat dotyczący paszportów
 Czytaj następny artykuł:
Setki podróżujących z Ryanair muszą dopłacać 46 GBP na lotnisku przez prosty błąd